Kedi Otu (Catnip) Nasıl Kullanılır?

Ebrnk

Mrb, Tırmalama tahtası siparişimin yanında küçük bir paket kedi otu geldi. Bu kedi otu nasıl kullanılır kedilerde, mamasına mı karıştırıyoruz veya yenen bir şey değil mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

5 CEVAP

meov

ben kedi otu kullandım. aldığımda hava sıcaktı, marketten aldım. toprağa dikiyorsun, suluyorsun, 1 hafta olmadan çıkıyor. kedi canı isteyince gelip koparıp kemiriyor :) bu ara hava kötü diye yenisini almadım. hava ısınınca tekrar alıcam.

teddybal

Meow sizin dediğiniz kedi çimi sanırım :) Catnipi (toz formdaysa) yeni tırmalama tahtası gibi kedinin alışmasını istediğiniz yeni eşyaların üzerine azar azar serpiştiriseniz kedinin ilgisini çekiyor ve alışmasına yardımcı oluyor. Ama bazı kediler hiç tepki göstermeyebiliyor, bazıları ise kendinden geçiyor :D

Bkz. https://youtu.be/IIQdWqibM7w

meov

@teddybal evet olabilir. onu kullanmadım. benim kullandığımın üstünde kedi otu yazıyor diye söyledim.
kedi otu

teddybal

Meow kedi nanesi diye geçen şey catnip oluyor, kedi otu da kedi çimi oluyor sanırım, başlıkta kedi otu da denmiş belki de sizinkindendir gelen, karışık adları gerçekten:)

Merhaba, sprey formda ise kedi otu tırmalama tahtasının üzerine sıkabilirsiniz. Böylece direkt tırmalama tahtası dikkatini çeker. Toz şeklinde ise bir çorabın içine vs koyabilirsiniz, çok hoşlarına gidiyor ve çok oynuyorlar🤗