Yaş Mama Tahılsız Mi Olmalı?

Kedilerime düşük tahıllı kuru mama veriyorum yaş mamada da böyle ayrım oluyor mu tahıllı veya tahılsız siz hangisini tercih ediyorsunuz?

4 CEVAP

cat_expert

Tahılların fazlası da zarar hiç olmaması da zarar.

Fazla tahıl dengesiz kilo artışına hiç tahıl olmaması da bağırsak sorunlarına neden oluyor. Tahıllar ayrıca magnezyum, selenyum, b vitamini ve lif içeriyor aşırı olmamak kaydı ile tahılların zararı yoktur.

simbakedi

kaliteli olduktan sonra fark etmez. içinde %4-%8 yazan market ve petshop mamalarından olmasın yeter

Gimlihanim

Kaliteli yaş mamalarda pirinç oluyor genelde. O da %4 falan. Yani bu oran çok az. Olabilir. Kaliteli yaş mamalardan kastım schesir, nd, gimcat, animonda carny, felicia konserve, nuti feline, mera, reflex essential..

Aysenuraslan2

Ben yaş mamada et içeriğine bakıyorum. Nd ve gimcat en çok tükettiğimiz yaş mamalar.