Kedim Kakasinin Üzerini Kapatmiyor

kitirkurabi

2.5 aylık erkek kedi. Şu zamana kadar kum kabında az kum olsa dahi diskiladiginda hep üzerini kapatti ama 3 gündür öylece yapıp gidiyor kafayı yiycem! Her yaptığında kum kabına geri götürüp patileriyle ortturuyorum pisliğini ama ısrarla yine aynısını yapıyor.

Böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

1 CEVAP

emreovec

Az kum kalsa dahi kapamış olması bir daha az kum olduğunda kapatacağı anlamına gelmediği için az kum kalmış ya da kum işlevini yitirmiş olabilir. Kumu değiştirin olmazsa bölgeyi değiştirin. Yine olmazsa hayatında rutin değişiklik ne olduğunu bir gözden geçirin.

Belki de kokusundan dolayı bölge benim demeye çalışıyordur. Ya da güvenli hissetmediğinden, kapatmaya imkan bulmadan vın kaçıyordur. Ya da parazitsel bir hastalığı vardır.

Açık tuvalet kullanıyorsanız, kapalı alarak birinci önlemi alabilirsiz. Ola ki devam ediyor sonrasına biraz daha düşünülür. Bir tane sebep yok çünkü bu durum da.