Kedimin Cenesinde Kitlenme Var

Merhaba iran cinsi chincilla 2 yasinda dışı kısır olmayan bir kedim var kedim 5 ay önce balkondan düşmüştü sonra düzeldi ama cenesinde her ay kitlenme oluyor yemek yiyemior veterinere götürüyorum eliyle çenesini açıyor biraz zorlayarak düzeliyor sonra 1 ay sonra tekrar kitlenior ve bunun çaresi yokmuş sanırım başına gelen biri varmi ankara hayvan hastanesine götürdüm oradada şey dediler her hafta gelen hastam var elimizle açıyoruz dior benim kedimi de açtılar orada ama cok zorlandık az daha kaybediyorduk dedi ağlamaya başladım. Ne olucak bu durum başına gelen varmi bole bisey

4 CEVAP

Sezgek

Çok geçmiş olsun sanırım sinir hasarı oluşmuş o yüzden çaresi yok demişler yani bu durum insanlarda da çok zor ne yazık ki bildiğim bir çözüm yok umarım iyi olur geçmiş olsun

Teşekkür ederim keske bi tedavisi olsa veteriner oradaki kasları keseriz ama birine yaptık gene kitlenme devam etti dedi ise yaramadı dedi . Artık nekdr doğru bilmiorm ama kedime cok uzuluorm gözlerimin önünde mahvoldu çenesi eliyle açıyorlar neguzel kendine gelir kedim 1 ay sonra tekrar kitlenior mahvoluor yemek yiyemior salya akitior

Sezgek

Çok da yanlış bilgi verdiklerini düşünmüyorum dediğim gibi bu fizyolojik sorun insanlarsa genelde tükürük bezi tümörlerinin çıkarılmasından sonra bazen hatalı diş ameliyatlarından sonra yada nazofanjiyel bölgedeki ameliyatlar sonrası görülen fibrozis nedeniyle oluşabiliyor ve onlarda da çözüm olmuyor ne yazık ki dediği ameliyatlar insanlarda da uygulanıyor ama ne yazık ki dediği geri dönüşleri de görüyoruz bu yüzden tamamen sıvı beslenmeye geçen insanlar var ne yazık ki ama umudunuzu kaybetmeyin başarılı sonuçlar alanlarda oluyor farklı bir veteriner deneyin soru gerçkten diğerlerinin tahmin ettiği gibi mi emin olun ameliyat gerçekten başarı göstermez mi buna emin olun umarım güzel haberler alırsınız

Sezgek

Çok da yanlış bilgi verdiklerini düşünmüyorum dediğim gibi bu fizyolojik sorun insanlarsa genelde tükürük bezi tümörlerinin çıkarılmasından sonra bazen hatalı diş ameliyatlarından sonra yada nazofanjiyel bölgedeki ameliyatlar sonrası görülen fibrozis nedeniyle oluşabiliyor ve onlarda da çözüm olmuyor ne yazık ki dediği ameliyatlar insanlarda da uygulanıyor ama ne yazık ki dediği geri dönüşleri de görüyoruz bu yüzden tamamen sıvı beslenmeye geçen insanlar var ne yazık ki ama umudunuzu kaybetmeyin başarılı sonuçlar alanlarda oluyor farklı bir veteriner deneyin soru gerçkten diğerlerinin tahmin ettiği gibi mi emin olun ameliyat gerçekten başarı göstermez mi buna emin olun umarım güzel haberler alırsınız