Kum Dagitti???

Zeynooo

Arkadaşlar kedim e bentonit ever clean ve birkaç kum markası daha kullandım iri ve ince taneli kedim sürekli kum kabinin dışına taşırıyor .tuvaleti kapaklı öncesinden açıktı onda da taşırıyordu . Tuvaletini her akşam kakasi falan topluyorum hijyenik olduğunu dusunuyurum . Ne yapmam gerek başka bir kum a mi geçiş yapmalıyım?

6 CEVAP

rnt

Bazı kediler iç güdüzel olarak kumu çok kazıyor maalesef buna bi çözüm yok gibi. Yaşları ilerledikçe bu tutumu bırakıyorlar ama.

efruzg

Benim kedimde oldukça fazla kazıyor ve etraf çok batıyor kalın taneli hariç inceler çok dökülüyor

Heiter

Ya iri taneli ürün kullanmak gerek (ki onlarda topaklanma açısından bentonite kıyasla etkili olmuyor) ya da tuvaletlerinin etrafına paspas koymak lazım.
Biz şimdi klozet eğitimi veriyoruz ama klozetin üzerindeki tuvaletlerinden aşağıya atlayınca baya bir dökülüyor kumlar ve dağılmıyor artık eskisi kadar. Onu da banyoda sürekli bulundurduğumuz küçük bir süpürge ve kürek marifetiyle her gördüğümüzde alıyoruz. Ama yalan yok biz de bıktık bu kum dağılma işinden ve kum masrafından. Zaten o yüzden eğitime geçtik.

Paspas kesinlikle iyi bir cozum heiter'e katiliyorum.

Heiter

Bu arada kumun yüksekliğini azlatmayı deneyin eğer kumu kazarken sıçrıyorsa. Olmadı, daha derin bir tuvalet kullanın isterseniz. Ben ilk başta, patiye yapıştığı için kumun dağıldığını düşündüm, o yüzden öyle yazdım.

Zeynooo

Umarım ise yarar arkadslar tsk ederim.