Kedi Sahiplenme

Mia2021

Arkadaşlar merhaba benim Mia ismimde 7 aylık olacak bir kedim var Arkadaşımin da kedisi var 5 aylık sahiplendirmeyi düşünüyor yada barınağa bırakacak çok üzüldüm hatta onunla bu konuda tartıştık oyuncak gibi al bırak olmaz dedim çünkü alıştı benim kedim çok sakin scottish fold onun kedisi ise Van kedisi biraz hırçın bir kedi ama gönlüm razı olmuyor sizce sahiplensem ikisi anlaşabilir mi bu araada miayi daha kisirlastiramadik maalesef veteriner hekim yorumları çok kötü ne yapmalıyım bana biraz yardımcı olur musunuz?

12 CEVAP

Betullsusam

Aklına sahiplendirmeyi koyduysa kolay kolay yanında tutmaz artık. Neden sahiplendiriyor bilmiyorum ama sanırım hırçın olduğu için. Hırçın diye de sokağa veya başkasına bırakılmaz. Sokağa bırakacak ise evde büyüdükten sonra dışarı alışması çok zor. Hadi alıştı diyelim alışana kadar başına çok şey gelir. Bu bi can robot değil, eşya değil sırf hırçın diye başkasına veya sokağa bırakılamaz. Bu düşüncede ki birisi de zaten daha fazla bakmasın o kediye. Siz bi an önce şu an evinizde olan dostunuzu kısırlaştırmaya bakın. Sonrasında da eğer ikinci bir kediye bakabileceğinizi, hastalandığında tedavisini yaptırabileceğinizi, mamasını, ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizi düşüyor iseniz sahiplenin. Size fazla bi külfeti olacağını düşünmüyorum. Sadece şu an dostunuzun her ihtiyacını karşılayabildiğiniz gibi onun da her ihtiyacını karşılarım diyorsanız sahiplenin. O kafada ki bi insanın sahiplendirirken bu insan bu kediye bakabilir mi? Yarın bir gün hastalandığında 'ne uğraşacağım bununla atarım sokağa' der mi? Ona iyi bakabilir mi? Onu yarın bi gün sıkılıp sokağa atar mı? Diye düşüneceğini sanmıyorum. Yani sağlıklı bi sahiplendirme olmaz muhtemelen ilk gördüğü kişiye sahiplendirecektir.

Lils

Sahiplenin alışırlar. Bazı kediler zor alışabiliyor ama yavaş yavaşta olsa kesin anlaşıyorlar genelde. İki kediyi alıştırma yöntemleri için suzionline'ın hem Google blog sayfasını hem instagramını. Ayrıca kedi bakışı sayfasını tavsiye ederim. Kısırlaştırma için etraftaki klinikleri araştırıp en iyi yorumu olana götürebilirsiniz. Kolay bir işlem 12 saat sonra narkozun etkisi geçiyor ve kediniz eski haline dönmeye başlıyor

Gunesyildirimm

Sahiplenecek misiniz bilmiyorum ama barınağa bırakmasına izin vermeyin alın ondan kesinlikle. Hem van kedisiymiş hem de daha yavru olduğu için kolay yuva bulur siz sahiplenmeseniz bile barınağa gitmesin yavrucak❤

Vlad

Gelen zamların durumuna bakarsanız ikinci bir kedi ekonomik durumunuzu zorlayabilir. Kendi kendinize daha iyi mama alabilecekken, daha özen gosterebilecekken onun rızkını da ikiye bölmüş olursunuz. İyi bakabilecek yeni bir yuva daha mantıklı olur.

Mia2021

Ben çok istiyorum ikinci bir kediyi sahiplenmek evim 1+1 olduğu için mutfakla oturma odası bir sadece yatak odası ve banyo kalıyor eşim zaten haftada 2 kez nöbette olduğu için tek kedi asla zorlamıyor Van kedisi erkek olduğu için daha temiz bir veteriner hekim bulamadık arayışında yok bu gidişle başka bir şehirde yani Konya'da kisirlastiracagiz. Bu süreçte iksii çiflesir diye korkuyorum temmuz ayında 2 +1 eve geçeceğiz onlarında odası olur dedim ama daha 4 5 ay burdayiz o zaten bu mamayı alma dediğim bir mamayı veriyor purina ismi mamanın kalitesiz bir mama 500 TL ye almışlar hırçın olduğu için değil de nefes alamıyormus filan. Madem öyle bir hastalığın var neden aliyosun işte. Çok üzüldüm eşimde sen bakarsın ama bu evde olmaz diyor gerçekten 1 +1 ev küçücük yayıncı olduğumuz için eşim dış karakolda görev yapıyor bende afedersiniz sigara kullanan biriyim hep balkona çıkıyorum yada Mia yatak odasında olunca oturma odasının kapısı zaten balkona açılıyor önünde içip evi havalandiriyorum hemen ikisini aynı yerde bırakabilir miyim alissinlar diye ikisini görüştürduk birbirlerine girdiler yani benim kedim şaşırtan bir şekilde saldırdı ona korktum aslında benim kişi sakin çünkü hırçın olan o olmasına rağmen

Mia2021

Keşke 4 5 ay baksa da ben sonradan onu alsam en iyisi ben alıp sahiplendireyim .

emre3101

En fazla 1 hafta sıkıntı cikararlar daha sonra alışırlar ama iki erkek kedi olursa kısır olursa daha iyi anlaşırlar eğer kısır olmazsa çok zorlanırsınız

Mia2021

Şu an kisirlastiramiyorum eşimin memleketin de veteriner tanıdığı var güvenilir ona götüreceğim az bir zaman kaldı erkek kedi de kısır değil Mia da o yüzden korkuyorum biz yatak odasında iken Mia oturma odasıinda uyuyor banyo çok nemli ve asla oraya kıyamam günaha girmek istemiyorum hasta olabilir die küçük birde oturma odası geniş rahatlıkla oynayıp zıplıyor gece uyurken biz ikisi çiflesir falan diye korkuyorum. Bizim odaya eşim nöbette iken alıyorum miayi yanımda uyuyor eşim eve çok yorgun geliyor miada oynayıp zıplıyor uyandırıyor eşimin uykusuda hafif işinden dolayı Mia oturma odasında oluyor gece sürekli kalkıp yanına giderim bakarım zaten

Siyamask

Kedinize ait alan daralacak ve bu kedinizde bölge işaretleme, agresyon gibi sorunlara yol açabilir. Arkadaşlara katılıyorum. Hem yavru hem cins sahiplendirmeniz daha kolay olacaktır. Bence bulunduğunuz bölgenin hayvan sahiplendirme face insta sayfalarına ilan bırakın.

Salihaylmz

İki kediye maddi manevi yetebilmenin haricinde iki kediyi alıştırmak bazen sabır isteyen bir süreç olabiliyor. Onun haricinse kedinizi kısırlaştırmadan yeni kedi almak pek doğru değil hamile kalır kızgınlıkla uğraşılır bunlar sıkıntılı konular kedinizin sağlığı için en yakın zamanda kısırlaştırın

Vlad

Yazdığını göremedim tek elle yazan ağlak velet, özelden yaz ;)

Mia2021

???