Sessiz Kızgınlık Dönemi?

DidemCan

Şilayı aşı olmaya götürdüğümüzde kaç aylık olduğunu,kızgınlığa girip girmediğini sordular. Şila şuan 7 buçuk aylık 15 gün sonra 8 aylık olucak ve kızgınlık dönemine girmedi. Veteriner bu durumu tuhaf karşıladı biraz. (Şila dişi bu arada) belki sessiz bir kızgınlık dönemi geçiriyordur dediler. Sessiz kızgınlık dönemi ne demek? Normal mi? (Kendini aşırı sevdirme,yerlerde yuvarlanma veya sürekli bağırma gibi şeyleri yapmıyor.)

3 CEVAP

Benim1kedimvar

Benim kedim de diger erkek kedilere gore sessiz gecirdi cinsinden olabilir ve benim kedim de gec kizginliga girmis

nyancat

Benim kedimde 7 buçuk aylık kızgınlığa girmedi hala belkide normal bir şeydir bu

iselas

Kızgınlığa girme süreleri kedilerin cinsine göre değişiyor.Tekirlerde ise bir süre vermek imkansız soyunu tam bilemiyoruz çünkü.Benim kedim içinde veterinerimiz kesin girmiştir siz fark etmemişsinizdir bazıları sessiz geçirir falan demişti.Bizimki de dişi bu arada 9 aylıktı hatta neredeyse 10 olacaktı hala tık yok derken bir gün o meşhur meawww lara başladı yerlerde sürünmeler acıklı bakışlar bir hafta ne çektik biter bitmez kısırlaştırdık zaten. Yani kızgınlığa girerse anlarsınız öyle sesiz falan olmuyor bence geç giriyor bazı kediler veterinerlerde bu kadar sürmez diye düşündükleri için böyle söylüyor bize ama o bir hafta boyunca o kadar üzüldüm ki Lunam için keşke kızgınlığa girmeden kısırlaştırsaydım diye çok pişmanlık çektim. Kızım ameliyattan sonra bile o bir hafta baktığı kadar üzgün bakmadı bize