Kedim Geceleri Çok Miyavlıyor

unicorn35

Kedimle akşam 12 gibi beraber yatıyoruz. 3 4 gibi yanımdan kalkıp koridora gidip miyavlıyor ben yanına gidersem susuyor ben yanına gitmez isem miyavlamaya belli bir süre daha devam ediyor sonra tekrar gelip yanıma yatıyor. Daha önceden böyle birşey yapmıyordu son 1 aydır bu şekilde ve neden olduğunu bilmiyorum bilgisi olan var mıdır?

7 CEVAP

Siyamask

Belirtmemişsiniz ama kediniz kısır değilse kızgınlığa girmiş olabilir sanki :)

unicorn35

Henüz kısırlaştırmadım 1 yaşında daha önceden böyle birşey yapmazdı son 1 aydır böyle yapmaya başladı sadece kızgınlıktan ötürü mü bu şekildedir

Siyamask

Hem kızgınlıktan dolayı olabilir hemde dikkat çekmek için olabilir. Siz geliyor musun gelmiyor musunuz diye:) Kısırlaştırmayı düşünüyorsanız tam zamanı diyebilirim sizin için :) İnşallah benim bebeğim de 1 yaşına kadar dayanır :)

Zeke

Benim kedim kısır ama aynısını yapıyor.
Geceleri değil de gün içinde yapıyor ben bir işle meşgulken veya dinlenme modunda uzanmışken..

Nedenini ben de merak ediyorum açıkçası 😐 bilen varsa aydınlatsın diye yazmak istedim

Hayvandostu22

Kısır olmadığı için mart geldii kızginliga yavaş yavaş giriyor olabilir benim kedim miyavlayarak başladı sonra geceler haram oldu

unicorn35

Peki birşey daha sorucam kedim eskisine göre birde çok fazla uyumaya başladı o neden kaynaklanıyor olabilir

Mia_____

Uyuma konusunu bilmiyorum ama koridorda bağırması kesinlikle kızgınlığa girdiğinin işareti . Benim kedim de kısır değil ve aynı şeyi yapıyor şimdi uyuyor ama bi kaç saate uyanır ve bağırmaya başlar büyük ihtimalle. Maddi durumum olmadığı için şuan maalesef kısırlaştırmam imkansız