Kedi Göz Çapaklanmasi

SilaInan0

Arkadaşlar 7 aylık kedimin sol gözü akiyo ve capaklaniyo. Akan gözünü bazen kisarak bakiyo olabildiği kadar temizlemeye çalışıyorum ama tekrarlanıyor bu neden olur ve endiselenmem gereken bir şey mi

5 CEVAP

dilanbulent

Kedinizin cinsiyle alakalı bir problem de olabilir. Cinsi ney?

SilaInan0

@orhdoner teşekkür ederiz 💜

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle üst solunum yolları enfeksiyonu ya da viral hastalık kaynaklı göz akması meydana gelebiliyor o yüzden veterinere götürüp kontrolden geçirirseniz daha saglıklı olacaktır. Günlük olarak çay pansumanı da yaparsanız ayrıca temizleme açısından iyi gelir. Mutlaka kontrole götürün ilerleme olmadan tekrardan acil şifalar dilerim 🙏

SilaInan0

@dilanbulent tekir

dilanbulent

Kedinizin gözünde enfeksiyona bağlı bir nedenden dolayı bu problem olabilir. Bu probleme en iyi veteriner hekimler teşhis koyar elbette. İyi bir veteriner hekime görünmenizi öneririm. Ama korkmayın soğuk havalardan dolayı bile gözü çapaklanıyor olabilir bir sürü sebebi var bunun. Tek 1 neden söylemek çok zor