Kedide Enfeksiyonlu Göz

Acadrax

Arkadaşlar apartmana sokaktan kedi girmiş ve bi gözü enfeksiyon kapmış sanırım köpekle kavga ederken olmuş. Gözünü tam açamıyor ve genelde kapalı ayrıca gözü hep ıslak. Bunun için önerebileceğiniz göz damlası var mı

5 CEVAP

simbakedi

göz damlası vs bilmiyorum bence veterinere gitmeden de uygulanması gereken bir şey değil. veterinere götüremiyorsanız en azından çayla pansuman yapın insanlara yapılan gibi. enfeksiyon kapmaz en azından ama göz kurtulur mu ya da iyileşir mi bilmiyorum. hiçbir şey yapmamaktan iyidir.

Acadrax

Çaylı pamukla silmeye calıstım ama cok izin vermedi vete götürmek en mantıklısı galiba

Siyamask

Hekime göstermeden göz damlası uygulamayın. Çünkü gözde çizik varsa ve kortizonlu bir ilaç uygularsanız daha kötü olabilir. Çay pansumanı yapabilirsiniz. Demlenmiş sıcak çay soğutulur ve pamukla göz pınarından dışına doğru bastırmadan günde 2 3 kez masaj yaparak silinir. Ama bu geçici bir çözüm tabii lütfen hekime götürün :) Geçmiş olsunnn

simbakedi

izin vermediyse damlaya hiç şansınız bile olmaz. ben de denemiştim bir kedide havadan sıkmayı falan ama nafile :D

Betullsusam

Kullanabileceğiniz etkili kremler ve damlalar var ama en iyisi veterinere götürmek. Veterinere götürene kadar ılık çayla pansuman yapın. Gözü acıdığı için ve tedirgin olduğu için zor yapması ama bi şekilde yapmaya çalışın. En azından iltihabı bi nebze temizlenmiş olur. Eğer müdahelede geç kalınırsa kör kalabilir. Veterinere götürmeniz en iyisi olacaktır krem ve damla önerisi gelirse bence uygulamayın. Belki veterinerde aynı şeyleri der ama en azından veteriner kontrolünde doğru olduğundan emin olacağınız bir tedavi uygulanmış olur.