Kedim Parke Ve Duvarları Yalıyor.

Sinemknr

Merhabalar kedim 1 yaşında ve daha önce hiç yapmadığı bir alışkanlık edindi. Kendisi sürekli olarak parkeleri, duvar kenarlarını hatta odun sobasının kenarlarını bile yalıyor. Sebebi ne olabilir acaba?

5 CEVAP

simbakedi

genelde vitamin eksikliği nedeniyle yaptıklarına karşılaştım. veterinerinizle görüşebilirsiniz. eğer kaliteli bir mama kullanıyorsanız da başka bir sebebi olabilir. mesela çamaşır suyuyla vs siliyor musunuz yerleri ve duvarları? böyle durumlarda da yalayabiliyorlar ama çok yüksek ihtimal değil 1 yaşında böyle bir şeye başladıysa. kendinizin kedinize ek vitamin alması çok yararlı olur mu bilmem, belki gerekli olan x vitamini azdır vs. veterinerle görüşmeniz daha iyi olur

Renklipati

Bir yerde okumuştum, beslenme yada kalsiyum eksikliği hatta anemilik buna sebep olabiliyor muş,birde bazı kediler o bölgelerin sıcaklığını dokusunu tadını sevdikleri için yaparmış..bence veterinere danışın en azından doğru cvp verir yazdıklarımdan biri olabilir

Sinemknr

Öğrenci olduğum için çok yüksek premium mamalar tercih edemiyorum malesef fakat kullandığı mama onun için yeterli değil sanırım, bende vitaminden kaynaklandığını düşünüyorum ilginiz için teşekkür ederim.

Renklipati

O zaman en azından vitamin maltı alın, birde haftada bir iki kere mutlaka yaş mama yada tavuk ciğer verin yumurta verin en azından mamadan alamadığınız doğal yollarla destekleriniz düzelir

Lils

Vitamin eksikliği oluyor bunun sebebi genel olarak. Veterinere gidip bir kan tahlili yaptırın bence. Vitamin eksikliği varsa veteriner size ürün önerir zaten