Erkek Kedi Kısırlaştırma/Süreç İlk Kez Yaptırıcam Lütfen Bilgilerinizi Paylaşır Mısınız

miloshy

  1. ayına yeni giren sarman kedim ilk kez garip sesler çıkararak koluma vs ısırırken kızgınlığa girme hareketleri yaptı ilk kez gördüm. Veterinere götürücem muhtemelen kısırlaştırmaya tamam diyecek götürür götürmez kısırlaştırır mı? Süreç nasıl işliyor ilaçlar bakım vs ve ne kadar sürüyor kısırlaştırma? Risk var mı bir de o süreçte nelere dikkat edilmeli? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim ve ortalama fiyatlar nasıl istanbulda meraktayım

5 CEVAP

orhdoner

Merhaba geçen sene dişi kedimi kısırlaştırdım 800 TL idi İstanbul bu sene 1200 ile 1500 arası değişiyor. Anestezi almadan önce kan tahlili yaparsanız daha iyi olur enfeksiyon ya da herhangi bir şey varmı diye risk en aza indirgenmiş olur. Merak etmeyin erkek kedilerde daha kolay oluyor testisleri dışarda olduğu için daha kısa sürüyor ve kendilerine daha çabuk geliyorlar. Gaz anestezi olursa ben öyle yaptırdım dişi kedimi daha çabuk kendine gelir. Şimdiden çok geçmiş olsun umarım çok kolay ve sorunsuz şekilde atlatırsınız zaten veterinere gittiğiniz zaman operasyon öncesi de bağışıklık güçlendirici veriyor genelde gene siz ayrıntıları konuşursunuz. Steril bir ortam ve güvendiğiniz hekim olursa çok kolay bir operasyon merak etmeyin 🙏 Risk her zaman bizler için de vardır ama siz rahat olmaya çalışın biraz da olsa yavrunuz da sizden güç alsın daha kolay atlatırsınız bu süreci böylelikle sonrasında zaten kumu temiz olmalı ve ilk gün yaş mama verin veterinerin söylediği saatte rahat tuvalet yapması açısından sonrasında zaten çabuk toparlanır kolaylıklar dilerim ❤️🙏

Firuzecik

Randevu alırsanız götürür götürmez kısırlaştırır. Kısa süren bi operasyon. Öncesinde kan testi yaptırın genel durumunu da öğrenmiş olursunuz. Erkek olduğu için dikişsiz olacak. Anestezi etkisi geçince yani bi gün sonra tamamen normale dönecek(sizin sarman da benimki gibi cabbarsa) anestezi sonrası kusmalar altına kaçırmalar yaşanabilir. Sakin sessiz loş ışıklı bi odaya yer yapın altına büyük pedlerden serersiniz. Kumunu yapına koyarsınız. Dediğim gibi endişlenmeyin bi gün sonra erkek kediler ameliyat geçirmemiş gibi oluyor.

Baliminannesii

Kolay oluyor. Sadece narkoz un etkisi gidene kadar kutudan çıkarmamıştım ben biyere çarpar diye. Eve ilk geldiğinde bikaç kez kustu bunlar normal. Biz kum onu zorlamasın diye ilk gün kum kabına peçeteleri yırtıp sermiştik yumuşak olsun diye. Sonrada hemen iyileşti zaten çok şükür

Salihaylmz

Her şeyde olduğu gibi kısırlaştırmada da risk vardır. Ameliyat öncesi veterineri arayıp randevu almanız gerekiyor
Hemogram ve biyokimya yaptırabilirsiniz özellikle hemogram çok önemli kısırlaştırmaya uygun olup olmadığını öğrenmek için kan değerlerine bakıyorlar
Kısırlaştırmadan önce iç dış parazit yaptırdım ben 15 gün önce falan
Veterinerden randevu alırken bilgi veriyorlar zaten gece aç ve susuz kalacak ameliyattan sonra da belli bir saat aç susuz duracak gibi bilgiler

miloshy

ameliyattan sonra ne kadar aç kalmalı ki kıyamıyorum ya şu an ameliyatta kan alınırken Cook agladı resmen sinir krizi gecirdi yırttı her yeri