Kısır Kedi Ve Normal Kedi

Kısır erkek kedi ile normal dişi kedi ciftlesebilir mi? Yani bu durumun kedilere bi zararı var mı? Ben her ikisi de rahatlar hem de gebelik olusmamis olur diye dusunuyrm. Bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

5 CEVAP

Warriorsans

Dişi kedilerde doğumsuz geçen her kızgınlık rahim iltihabı riskini artırıyor, dişi kedinizi de kısırlaştırmanız onun için en iyisi olur

kukicim

yani kısır olan kedinin çiftleşmek isteyeceğini sanmıyorum sonuçta ihtiyacı yok.dişi kediyi rahatlatmak amaçsa kızgınlık döneminde değilse kısırlaştırmanızı öneririm.

Tesekkur ederin cevaplar icin. Ama disi kedim kizginlikta su an. Erkek kedi de hareketlerine devam ediyo. O yuzden ikisi de rahatlar diye dusunuyrm. O zaman herhangi bi zarari yoksa disi kedinin su an bos gecmesindense kisir kediyle ciftlesip rahatlamasi daha iyidir diye dusunuyorum. Siz ne dersiniz?

Baliminannesii

Biz de aynı durumdaydık erkek kısırdı ama yinede faydası olmuyordu. İlk kızgınlığı bitince hemen kısırlaştırdık. Çünkü kedim çok zorlanıyordu uyumuyordu hiç geceleri. Bence siz de daha fazla beklemeden kısırlaştırın

theyusra

hayır veterinerler önermiyor çeşitli psikolojik sorunlara ve özellikle yabancı gebeliğe yol açtığı için. mümkünse dişinin kızgınlığı bitene kadar ikisini ayırın.