İki Kedi Alıştırmak

Kumsalcetin

Merhaba herkese, bir yaşında british kızımır var, yaklaşık bi hafta önce yeni bebiş geldi eve erkek 2 aylık yine british. Şuan ayrı odalarda tutuyoruz. Birbirlerine kapı altından bakıyorlar oyuncak ve yatak değişimi de yapıyoruz. 5. Gün biraraya getirmeyi denedik bi tıslama veya kabarma olmadı ama bizim büyük küçüğü sıkıştırdı ısırdı ve biz de ayırdık. Alışırlar değil mi? İki kedi alıştıranlar bana ipuçları verirse çok çok sevinirim

2 CEVAP

Salihaylmz

Alıştırma için kapı aralarında olması en iyisi birbirlerine saldırmadan olta ve ödül maması ile alıştırmayı deneyin

Golge_Hera

Tırnaklarının uzun olmamasına çok dikkat edin. Bir süre ayrı durduktan ve birbirlerinin kokularına alıştıktan sonra bir araya getirmelisiniz. Bir araya gelirken de kucağınızda değil de ikisi de yerde olmalı sizden güç almamalılar. Ayrıca ufak tefek üstünlük kavgaları normal. Birbirlerine zarar vermedikleri sürece aralarına girmeyi pek önermiyorlar. Ben daha önce yaşamadım ama araştırmıştım. Umarım faydası olur.