Kedinin Geğirmesi?

teddybal

Selam, başlık değişik geliyor biliyorum (😅) ama kedim mama yedikten sonra insan gibi sesli sesli geğirdi, şimdiye kadar hiçbir kedide buna denk gelmedim, normal midir acaba? Kusma vs. yok, gazı vardır diye düşündüm ki öyle de geldi elle kontrol ettiğimde (kabız değil tuvaletini yaptı), başka bir sorun da görünmüyor, nete de yazdığımda kediler geğirmez diye bir şeyler çıktı karşıma ama neden olmasın ki bilemiyorum, rastlayan oldu mu böyle bir şeye?

"İnsanlarda da olduğu gibi kedilerde de, karında çok fazla gaz biriktiğinde şişkinlik meydana gelir. Kedilerde, insanlardan farklı olarak geğirme olmadığı için gazın vücuttan atılması bağırsaklar yoluyla gerçekleşir."

https://blog.*******.com/kediler-gaz-cikarir-mi/#:~:text=%C4%B0nsanlarda%20da%20oldu%C4%9Fu%20gibi%20kedilerde,v%C3%BCcuttan%20at%C4%B1lmas%C4%B1%20ba%C4%9F%C4%B1rsaklar%20yoluyla%20ger%C3%A7ekle%C5%9Fir.

8 CEVAP

Warriorsans

Şans da geğirmişti ama çok sesli değildi, duyunca çok şaşırmıştım aşırı tatlı oluyor cödmmd bence normal zaten her zaman olan bir şey değil

gokhansultan

Ya dün benim kızımda buurk buurk diyr geğirdi, başlıklarda aradım bunu bulamadım :D internete baktım kediler geğirmez yazıyordu dedim heralde öğürdü ben yanlış anladım. Ama şu an eminim ki kızım dün geğirmiş :D

meov

ben geğirdiğinde tam dibindeydim korkmuştum. kusacakmışta son anda tutmuş falan sandım. küçük yavru bir kediciğin geğirmesini hiç beklememiştim, hazırlıksız yakalandım :))

teddybal

@warriorsans bizimki adam gibi geğirdi ya, korktum bir an jdjdjd bir şey mi yuttu acaba dedim ama bugün çok yemiş ondandır diye düşündüm, bunu da yaşamadık demeyiz artık:') Teşekkürler yanıt için:)

teddybal

@gokhansultan evet ben de tamamen sizinle aynı şeyleri yaptım hshshs başlıklarda arattım yoktu, hiçbir kedimde önce rastlamadım, sokaktakilerde denk gelmedim, Türkçe sayfalarda geğirmez gördüm en son buraya yazdım artık, ama öğrendik artık evet geğiriyorlarmış :D

teddybal

@meov demek ki yaygın bir şey bilmiyordum gerçekten, ben de korktum refleksle haklısınız :D

PofudukLeo

Dün biz de yaşadık aynı durumu , çok hızlı yemişti mamasını kusacak sandım ilk önce. Kısa bir süre sonra tekrar aynı ses geldi , ' yok yahu geğirmemiştir ' dedim. Ben de sizler gibi baktım biraz öyle birşey olmazmış. Ama sayenizde öğrendim ki oluyormuş :) Bu minikler geğiriyor 🙀😺