Kedi Ve Süt

Arkadaşlar internette okudum kedilere süt verilmemesi gerektiğini söylüyordu. İkilemde kaldım siz süt veriyor musunuz ve herhangi bir zararı var mı ?

3 CEVAP

ecetuqce

Kediye süt verilmesi ishale sebep oluyor ama laktozsuz süt veren insanlar oluyor sindirimi normal süt oranla daha kolay 1 çay bardağı yarısı kadar süt ona oranla suyu kaynatın sonra ılıdiktan sonra verebilirsiniz illa ki vermek istiyorsanız benim kedim de sorun olmadi ama yine de tercih etmiyorum

evet biz de suyla karıştırarak dahi vermeyi tercih etmiyoruz yoğurt daha masum kalıyor sütün yanında bilginize

goknur

Sutun sindirimi zor oluyormus. Ama benim kedim cok seviyor sutu ben bazen kacamak yapip gunluk sutten veriyorum ona. Suda karistirmiyorum hicde ishal olmuyor.