Kedi Ve Süt

Arkadaşlar internette okudum kedilere süt verilmemesi gerektiğini söylüyordu. İkilemde kaldım siz süt veriyor musunuz ve herhangi bir zararı var mı ?

5 CEVAP

martha

verilmemeli

SelinTuksal

ishal yapar. vermeyin. onun yerine süt tozu kullanın.

Benim1kedimvar

En bastan belirteyim kesin bilgi demiyorum ama teyit edildi . Keci sutu verilebilir kaynamis olmasi sartiyla
laktozsuz süt verilebilir yine ayni sekilde kaynamis

Ben aslinda bunlarin ikisi zaten ayni seye geliyo diye biliyorum ama ben buraya birakiyim siz arastirin

Cig sut ic parazit yapar diye de bir seyler duydum

Bana kalirsa riske girmeyin. Bana vet hekim sut gerekli degil dedi ben de vermedim ama yogurt yumurta vs bunlari gerekli goruyorum

Sutunannesi

Bende keçi sütü verilebilir diye bir veterinerden duymuştum. Hiç vermedim ama bence gerekli de değil diye düşünüyorum onun yerine yavru kediler için süt tozu satılıyor onlardan yapıp verebilirsiniz. Yoğurt da aynı şekilde sulandırıp sıvı bir kıvamda haftada bir yedirebilirsiniz. Ama bizim içtiğimiz laktozu sindiremeyip ishal olabiliyorlar. İshal de bildiğiniz gibi ciddi Sıvı kaybı. O yüzden hiç riske girmeye gerek yok diye düşünüyorum süt vererek

ceybdk

Kediler genel de süt sever diye düşünülür ama kesinlikle süt iyi değildir. Migdeleri bozuluyor ve ishal oluyorlar. Ben keçi sütü daha iyi diye duymuştum.