Kuru Mamayı Bütün Yutup Kusma

Siyamask

Kedimle 2 aydır birlikteyiz kendisi 5 aylık ve geldiğinden beri günde 1-2 kez kuru mamayı çiğnemeden yuttuğu için kusuyor. Yaş mamayla karıştırınca kusmuyor. Mamayı değiştim. Kabı değiştim. Mamayı tabakta dağıtarak verdim ama nafile🥲 Önerileriniz varsa açığım.

3 CEVAP

Salihaylmz

Mama tanelerini kırıp vermeyi deneyin
Yavaş yemesi için mamayı tabağa az koyun
Tane tane vermeyi deneyin (bunun için oyuncaklar var)

Salihaylmz

Kırıp vermek derken sürekli yapmayacaksınız tabi ama denemekte fayda var mama taneleri sert veya büyük ise sorun oluyor

gece18

Bu dertten bende muzdaribim. Artık elimle tane tane vermekten bıktım. Ama çok tatlı yiyor. Mamayı tabağa dağıtarak verdim ordanda sırayla hüpp çekiyor midesine. Henüz kusma olmadı bizde ama hava yutma, gaz, sindirim sorunlarıyla karşı karşıya kaldık. İ/d mamaya geçiş yaptık. Hızlı yemesini durduran mama kapları varmış ne kadar faydalı olur bilmiyorum onlara göz atmak gerekiyor sanırım.

Önceden bende yaş mamasıyla karıştırıp veriyordum. Ama sonradan vetomuzun dediğine göre cok ağır geliyormuş bir yerden sonra.