Kedim Üşüttü Çok Fena

Bal_lokma

7 aylık erkek kedim ciğerlerini üşüttü isal hiçbirşey yemiyor yedirebildiğim tek şey bebelac 1 numara o da günde 30 ml yada 40 ml şırıngayla zorlayaraj bu kadar oluyor 5 gündür bu halde 4 gün boyunca vitamin iğnesi antibiyotik şu bu vs yapıldı ama oğlumun iştahı açılmıyor daha ne yapabilirim yardım edin ona birşey olucak diye ödüm kopuyor bugünde ağzından balgam aktı kaç kez ya iyileşiyor ya daha kötü oluyor bilmiyorum ne yapmalıyım hareket olarak biraz daha hareketli ilk günlere göre peşimde dolanmaya başladı yine iğne yapılırken onu tuttuğum için küsmüştü geri yaklaltı bana ama yinede çok tedirginim

9 CEVAP

Bal_lokma

Hayır kaybettik osmaniyedeki vet ler ölür dedi hiçbirşey yapmadı yavrucaklarda adanaya kadar dayanamazdı zaten bebeğimide aç bıraktım dün akşam saat 4 ten beri az önce üstümde hem miyavlama hemde patisini ağzıma vurarak uyandırdı bi kaç tane kuru mama ve 10 ml bebelac içti bu benim için mükemmel bi gelişme herkes kedi değil sen hastalıklı gibisin diyor

martha

yanlış anlamayın ama , birden fazla sayıda köpeğiniz ölmüştü şimdi de kediniz hastalanmış. acaba bir yerde hata mı yapıyorsunuz ?

Bal_lokma

Köpeklerim bana gelmeden önce geldiği yerde hastalanmış zaten kedilikız yaşadığım yerde hava güzelken tek bi günde aşırı yağmur ve soğuk olduğu için üşüttü evim de soğuk ve bunun için yapabilicek birşeyim yoktu şuan gayet iyi oğlum belki küçük tedbirsizliklerim oldu fakat kedime çok düşkünüm kendimi yiyip bitiriyorun bu yüzden tepki aldım ve biraz kendi haline bırakmak istedim çocuk gibi o da aşırı nazlı kendi haline bırakınca böyle oldu

yasement

Zorla da olsa yemesi lazim tek tek mama verin agzina, hap yutturduysaniz daha once bilirsiniz zaten nasil yedirebileceginizi. Yas mama da ezin verin ya da patisine surun onu yalayacaktir. Bir de Gimcat ton baligi peynir aromali vitamin macunlari var veterinere sorun, ilaclarla verilemez belki ama verin derse ondan edinin bi tane, takviye olur.

goknur

Benim kedimde cok usutmustu bir ara hicbisey yemiyordu. Ben zorla agzina yogurt veriyordum yumurta sarisi veriyordum yas mama veriyordum yemeye zorladim onu hep. Bide konu disi biliyorum ama merak ettim sizin bir yavru kopek probleminiz vardi o ne oldu o yavrucaklar kurtulabildiler mi.

miapaw

tavuk, balık, ciğer falan ver

Bal_lokma

Yemiyor artık iyilelti çok şükür bir haftadır kötüydü vitamine felan devam ediyorum ama az yemek ve az sudan dolayı ağzında yara oldu dili kızarık kızarık acıksada yemek mama çok zor yiyo canı yanıyor aşırı ilaç yüklenmesi de yapmak istemiyorum

Bal_lokma

7 aylık 4 bucuk kiloydu şimdi 2 bucuk 3 kilo felan geliyor kemikleri belli oldu çok canım sıkkın ne yapayım bilemedim

kedilikizzz

Kediler nasıl üşütebilir biri bana açıklayabilir mi ? Üşütmemesi için neler yapmalıyız ?