Balkon Çiçekler Ve Kedi

meov

hava güneşli olduğunda kedim kapalı balkona çıkmak için miyavlayıp duruyor. manzarası güzel vakit geçiriyor. ama balkona çıkarınca da saksıların topraklarına basıyor, bazen deviriyor, bazen de ısırmaya çalışıyor. çok çiçeğim bitkim var. balkona çıkarmamak gibi bir seçeneğim yok. hava ısınınca hepimiz orada oturuyoruz.

  • çiçeklerdeki mesela yaprak biti ya da minik uçuşan sineklerden bişeyler kedime bulaşır mı, bazen toprağa da oturuyor. aşılarını düzenli yaptırıyoruz.

  • çiçekleri bitkileri koklayarak mı seçiyor yoksa rastgele mi ısırıyor yani zehirlenme ihtimali var mı. kendi kediotunu çok seviyor. onun dışındaki bitkiler.
    sizin çözümleriniz, tavsiyeleriniz, fikirleriniz varsa dinlemek isterim. yada siz neler yapıyorsunuz.

7 CEVAP

oykuyildiz

Zehirlenme ihtimali var ısırıyorlar çiçekleri ve toprağı oynuyorlar

Lils

Çiçekleri ısırırım zehirlenme imkanı var. Kediler için zehirli olmasa bile fazla yemesi karaciğeri çok kötü etkileyebilir. @nebitkisiznekedisiz hesabı böyle bir sorunla karşılaşmıştı.

Lils

*ısırması

aslihan_e

Yazık çöpe atmayın, birine verin bence. İlla ki isteyen çıkar. Götürün bir parka bırakın alır birileri. Ben bitki delisiyim, keşke yakın olsaydık alırdım. Benim bitkilerim kedilerin giremeyeceği bir odada duruyor. Siz de öyle yapsanız ya da yukarıya falan assanız iyi olurdu. Her bitki de zehirli değil, türüne göre araştırmanız gerekli.

huqi

Bizim de balkonda ve evin içinde çeşit çeşit çiçekler var. Kediler maalesef rastgele ısırıyor çok dikkat etmek lazım.
Bazı bitkiler öldürüyor direkt, aloe vera toksik mesela...
Onun için çim ekerseniz iyi olur belki.

meov

anladım teşekkürler. çiçekler bitkiler çöpe gidecek bu durumda :(

meov

Aloevera var bende en acilinden. Onu hemen kaybetmeliyim. Kedi otu da var. Güneş gören tek balkon ve bizde orda oturuyoruz. O yüzden odalara koyamıyorum. Bazı bitkilerin adını bilmiyorum. Asıl sorunda o zaten. İyi mi değil mi hiç öğrenemem. Neyse bizim ponçikten daha kıymetli değil. Tekrar teşekkürler herkese