Kedi Aşıları Hakkında

ranaugur

Merhaba arkadaşlar, sadece 2 doz karma yaptırılan bir kedinin sağlığını etkileyen bir etken olur mu? Evden dısarı cıkmıyor, iç parazit hapı ve dış parazit damlasını uyguluyorum. Aşılarla ilgili bilgisi olan yazabilir mi ? Yani düzenli olarak karma lösemi gibi aşılarını yaptırmak gerekli mi?

2 CEVAP

Mia_____

Lösemi aşısına hiç gerek yok bence . En olması gereken iç dış parazit aşıları , karma aşıyı da yılda 1 kez yaptırman yeterli zaten 2 doz şeklinde oluyor

simbakedi

duzenli olarak asilar yapilmali evet losemiyi biz de yaptirmadik ama. ek olarak yillik karmanin yanina kuduzu da yaptiriyoruz biz. olacagindan degil ancak yurt disi durumu vs olursa kuduz asisi onemliymis diye duydum. bir de eger kacma durumu olursa (umarim olmaz) en azindan kuduz gibi bir riski ortadan kaldirmis oluruz. zaten kediye senede 1 yapiliyor bunlar. ilk sene karma 2 foz oluyor sonra 1 doza dusuyor. kuduz zaten 1 doz. ben ic-diz parazitini de 3-4 ayda bir yaptiriyorum