Acil Bakar Mısınız?

Slp

Annemin mide koruyucu ilacını bulup içinden çıkarmış paketten ve bir tanesini ağzına alıp getirmiş diğerinin de içini boşaltmış ama yememiş sanırım. Kapsüllü ilaçlardan. Zehirlenme olmasın diye ne yapmalıyım? Şu an durumunda bir şey yok ama kontrolde tutuyorum yine de

8 CEVAP

Gimlihanim

Bunu veterinerinize sorsanız çok daha doğru bir cevap alırsınız diye düşünüyorum. Bence vakit kaybetmeden ilacın görseli ile birlikte durumu anlatın. Umarım ciddi bir şey yoktur. Geçmiş olsun 🙏🏻

beyzathemoc1

Ben de iç parazit hapı yuttururken akla karayı seçerim yere bi ilaç düşse anında yutmaya çalışırlar gerçekten sıkıntılı bu hayvanlar

Zehirlenme durumlarında 2 taktik var biri ağzına şırıngayla önce yumurta sonra su sıkmak (yavaş yavaş)

Diğeri de bol bol yoğurt vermek

Aklınızda bulunsun bir şey olursa yaparsınız

Renklipati

Ne yaramaz bu minnoşlar,ilaç senin neyine..iyi bari yememiş en azından, sizde daha dikkatli olursunuz bunlar her deliğe girip buluyorlar bisey

pablopicasso

Merhaba öncelikle yaramazı benim için sıkıştırın.

Şöyle bir örnek vereceğim size..

Gastrit ve 12 parmak bağırsağında bir sorun sebebiyle yaklaşık 3 aydır mide koruyucu ilacı bölerek her sabah aç karnına kullanıyoruz. 1/2 verildi. Ancak veterinerimiz bütün içse bile fazlasını vücut atacaktır demişti. Ben kapsülün yarısını boşaltıyor, fazlalığı kesip öyle veriyorum. Ve maşallahı var. Toparladı çok şükür. Yani sanırım bahsi geçen ilaç bu ilaç. Yine hekiminize sorun. Ama minik bir örnek vermek istedim size.

Şükür ki başka ilaç içmemiş. Aman dikkatli olun. Meraklıların yapmayacakları yok🥰

pablopicasso

İçini boşaltmışsa yememiştir. Çünkü biz öyle denedik asla yemedi. Hap formuna getirip yutturmaya başlayınca şifa bulduk.

Slp

Ciddi bir sonucu olabilir diyordu internette siz de böyle deyince aradım çok şükür sorun yok😊 teşekkür ederim 🙏🏾

Slp

Hiç sormayın ya asla güvenmiyorum artık bu delilere😊

Slp

Teşekkür ederim 🙏🏾