Kısırlaştırılan Erkek Kedi Sorunu/Lütfen Cevap Verir Misiniz

miloshy

Merhaba kedim sarman erkek zaten ısırma sorunu hep vardı ama bir süredir kollarıma inleyerek atlayıp belirtileri görünce kızgınlığa girdiğini anlayıp kısırlaştırdım bugün. Ama kısırlastıgı halde yine aynı seyi yapıyor sevilirken birden bileklerimi ısırıp inleyerek garip sesler çıkararak değişik şeyler yapıyor. Sizde neler dolmuştu ya da bu huy nasıl geçer?

2 CEVAP

simbakedi

birkaç ay devam ediyor sonra geçiyor ama tamamen değil. eğer ilk kızgınlığıysa tamamen geçme ihtimali daha yüksek ama ilk değilse yine ara ara yapabilir, simba gibi...

Dkd

Ameliyat olur olmaz hormonları değişmediği için bir süre daha bu davranışlar normal karşılanıyor. Birkaç ay sonra ancak kısır kedi davranışlarını gözlemlersiniz.