Acil Bakabilir Misiniz Arkadaşlar ?

Mia_____

Arkadaşlar kedimin ensesinin alt kısmında bu şekilde bölgesel tüy dökülmesi oldu . Veterinere götürdüm bi kaç gün önce mikroskopla inceledi iş dış parazit aşıları ense damlası falan yaptı mantar değil orası dedi mantar gözükmüyor dedi zaten sadece o kısmında (bildiğim kadarıyla mantar baya dağılıyor ve bize de bulaşıyor ) Orayı kendisi yalaya yalaya ve ısırarak kaşiyarak kanattı . Kantaron yağı sürüyorum geçmiyor veteriner bir şey vermedi tüy çıkar oradan tekrar mantar değil dedi ne surebilirim geçmesi için yardımcı olur musunuz ?

14 CEVAP

beyzathemoc1

Alerji olabilir maması neyli

Mantar değilse alerji olabilir. Tavuklu mu mamanız? Genelde tavuğa alerjisi oluyor kedilerin. Somona falan da oluyor ama tavuk daha yaygın. Mama değişimi yapabilirsiniz eğer öyleyse kuzulu veya balıklı mamalara geçiş yapıp deneyin isterseniz. Başka veterinere de danışın aynı zamanda

beyzathemoc1

Olabilir maalesef :(

huqi

Biraz kötü görünüyor başka bir hekime de gösterin bence :(

Mia_____

Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve kitap zor alıyorum 2 3 gün önce gittiğimde muayene aşılar derken baya para, şuanda tekrar götürebilecek durumum yok maalesef :( ne yapsam bilmiyorum

huqi

Sizi çok iyi anlıyorum, kliniğe gitmeye çekiniyor insan, bir gittiğinizde ufak bi sorun varsa bile en az 500₺ gidiyor...
Umarım bir an önce geçer

Sonradan oluşabiliyor alerji. Bizim de yavruyken hep tavuklu mama yedi bir anda alerjisi çıktı. Mamasını değiştirip deneyin önce en azından bir seçeneği elemiş olursunuz düzelmezse de.

Egzamaya benziyor çok geçmiş olsun bağışıklığı yüksek tutun imuneks kullanın bepanthol sensiderm kullanın

Veteriner soyguncu bende goturmiyorum artık

Balikli mama alın lütfen düşük bütçeli kendinize egzama kremi yazdırın doktordan ben de insanlar için olan ilaçları kullanıyorum çok iyi geliyor veterinerler hersey ticarete dökmüş durumda terbisille bepanthol karıştırıp sürün bağışıklığı destekleyin çok iyi gelir

Mia_____

Evet gerçekten öyle paramız yok diye hayvanları doktora bile götüremiyoruz durumumuzu çok aşıyor ben o halde goturmeye çalışıyorum elimden gelenin fazlasını yapıyorum yks ye hazırlanıyorum ve kitap almak yerine geçen gün miayı veterinere götürdüm ama hala gecmeyince yine kafama takılıyor başım ağrıyor artık kafama takmaktan ne yapsam bilmiyorum

Mia_____

Maması tavuklu normalde tavuk falan da haşlayıp veriyordum bi şey olmuyodu aslında . Kedim kısır değil ve bu yüzden strese giriyor maddi durumdan dolayı şuan kısırlaştıramiyorum o yüzden olabilir mi acaba ?

Mia_____

Doktor da alerjik veya stres kaynaklı olabilir demişti

Mia_____

Aynen öyle yapicam teşekkürrler :))