Köpeğim Evde Tek Kalamıyor Ve Gelen Misafirleri Isırıyor Ne Yapmam Gerek? Yardım :(

tobyy

gelen misafirleri ısırıyor ne yapmam gerek yardım lütfen :(

7 CEVAP

ponpon

Köpeğiniz korkmuş olabilir. Siz görmeden bir misafiriniz vanını yakmıs olabilir bu yüzden gelen misafirlere güven problemi yaşayabilir.

Kobe

bu tip davranışlar küçük yaşta engellenmezse ileride daha zor düzelirler. en başta ona liderin siz olduğunuzu kanıtlayın tasma takıyorsanız eğer her havladığında mutlaka onu celandırmalırısınız 1 günde halledilecek bir şey değil malasef.

tunahanerbey

gelen misafirlerden biri zarar vermiştir muhakak ki o korkuylan gelen bütün misafilere saldırıyordur ..misafirler geldiğinde tasma takın ve havlarsa cezalandırın özelikle yemekle cezalandırın muhakak eğitimini kavrar eğer dediğinizi yaparsa yemekle ödülendirin...

Kobe

evde tek kalamama durumu nedir napıyor?

misafir geldiğinde kontrol altında tutabileceğiniz biçimde onlarla tanıştırın köpeğinizi eğer havlarsa saldırganlaşırsa kızın ve azarlayın. ben de bu sorunu yaşamıştım gelen misafirlerin düşman olmadığını anlaması lazım, disiplinli biçimde gelen misafirlere saldırdığında cezalandırırsanız düzelebilir.

tobyy

misafir gldıgınde ona tasma takıyoruz turtuyoruz kızıyoruz yınede durmuyor bir kere bırakalım dedik glen mısafırın bacagını ısırdı :(

erva

eğer gençse sosyelleştirin onu

tobyy

1 yaşındaa :)