Erkek Kedi Kısırlaştırma

SeydaKrt

Bugün saat 15.00 de kedim kısırlaştırma ve entropiyum ameliyatı oldu. Boynunda birşey takılmasını hiç sevmez. Klinikten aldığımdan beri anesteziliyken bile sürekli yakalığını çıkarmaya başladı. Ve birkaç kez çıkardıysa sonrasında çok hırçın adeta yerinde durmuyor. Biryerde yatağında yatıp uyumuyor da seviyorum sakinleştiriyorum ama geçici çözüm kalıyor. Korkuyorum o kadar harekete dikişleri açılıcak diye çareyi kutusuna koyup dinlenmesini sağlamaya çalışıyorum. Önerisi olan var mı

3 CEVAP

Goya2014

Bir vet daha iyi bilir elbet ama kısırlaştırmaiçin konuşanbilirim.
erkek kedide dişi gibi ameliyat dikişi büyük olmuyor. Sadece testisleri boşaltıyorlar diye biliyorum. Benimkinde öyle oldu yani ve hızlı iyileşiyor yine dişiye göre. Büyük ve açık bir yara yok. Belki mikrop kapmasını iyot-baticon benzeri bir şey ile önleseniz iyi olabilir.

Salihaylmz

Yakalık takmadık kedim 2.gun her yere zıplamaya başladı dikişlerde minicik zaten sıkıntı olmadı. Kedim erkek ve 10 aylıkken kısırlaştı yakalık gerekli vs demedi hekimimiz biz de sormadık

Salihaylmz

Hekiminize yakaligi çıkarmak sorun olur mu diye sorun o zaman yakaliktan çok stres oluyorlar