Tuvaletten Sonra Yalanmama

Yampirik

kedim tuvaletten çıktıktan sonra poposunda hafif yumuşak dışkı oluyor yalamıyorda halıya veya yere poposunu sürtüyor poposunu siliyorum yalasın diye sonra yalıyor bunu 1 yıldır alışkanlık haline getirdi veterinere söyledim iç parazitten diyip durdu ama iç parazitini hiç aksatmıyoruz paraziti yok bunu neden yapıyor ve ne yapmalıyım

9 CEVAP

loya

Bizim ki de öyle çünkü tiksiniyor

Canandisli

Ben bir kedimin arka kisimdaki tuylerini tiras ettiriyorum duzenli bunun icin

yaseminece

Bizimki de temizlemiyor tiksindiği için,ben de nazikçe nemli tuvalet kağıdıyla alıyorum her seferinde.Hoşuna gitmiyor,ama ısrarla temizlemiyor.Bir yerden sonra temizleyeceğini umuyorum ben de

Canandisli

Benimki kucagima cikip bana surtuyordu yani durum baya vahimdi tuyleri kisaldiktan sonra nadir pisleniyor poposu pislendiginde de cok bulasmiyor kediler icin olan islak mendiliyle siliyorum koku da olmuyor

408ghost

Benim yavru dostumdada ayni sorun var. Tualetini yaptiktan sonra ustume cikiyor ve heryerim pisleniyor. İslak mendil hep yanimda. Mecburen silmek zorunda kaliyorum. Tuy kesimi cozum olabilir

Yampirik

@canandisli kedimin tüyleri kısa aslında peki bişey sorucam siz kedinizin arka kısmındaki tüyleri veterinerde mi kısalttırıyorsunuz yani ne diyorsunuz?

Yampirik

internetten anal kese iltihaplanması olabilir diye bi yazıya denk geldim yaşayan var mı

Canandisli

ben veterinerde yaptırıyorum ama siz evde de yapabilirsiniz makine ile sanırım

kediniz sakin değilse veterinerde yaptırmayı düşünebilirsiniz çünkü evde baya bir zor oluyor biraz da riskli tamamı tıraş olmadığı için ücreti de düşürüyor bizim veteriner

Canandisli

benim ortanca kedim orta tüylü işte arkası daha bir pofuduk kısa tüylü kedi kadar bırakıyoruz işte bacaklarında sorun daha az yaşanıyor yaşandığında da silmesi bile daha kolay kısa olunca