Kısırlaştırma Sonrası Gün Hala Yemek Yemiyor Halsiz

Yesilyesil9

Su bile içmedi çok halsiz bakıyor hareket etmiyor dün bu saatlerde bitti operasyonu ne yapmalıyım veterinere gitmek onun için çok stresli antibiyotiğini vermem gerekiyor ama ağzını hiç açmıyor dün sabah karşı saatlerden beri uyuyor sadece yattığı yeri değiştirmek için biraz hareket ediyor

16 CEVAP

aslihan_e

Bazı antibiyotikler aç karna midede ülser yapabilir. Antibiyotiğin türü önemli tabi ki. Bir şekilde ağzına şırınga ile falan yaş mama suyu ya da tavuk suyu falan sıkıp içirmeniz gerek. Antibiyotik kullanılmazsa enfeksiyon oluşup kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Ya içirecekseniz ya veterinere götüreceksiniz başka yolu yok. Üzerinden 24 saat geçmiş, şimdiye yemesi gerekiyordu.

gece18

Benim cocuk sadece sedasyon almasına ragmen bile 2 günde anca kendine gelebilmişti. Bazı kedilerin bünyesi hemen hemen kendine gelmez. Ama yemek yememesi düşündürücü. Bizimki 12 saat sonra bile az az yemeye başlamıştı. Bu durum devam ederse veterinere götürebilirsiniz.

Yesilyesil9

Boğazına kaçma riski var mı ben ondan korktum da zorla veremiyorum o yüzden

gece18

Etki devam ediyorsa boğazına kaçar zaten. Yutma refleksi öyle kolay kolay hemen kendine gelmez. Mesela bizimki canı istediği için mama basına gidiyordu. Sizinkisi istemiyorsa zorlamayın derim.
Arkadasın dediği gibi antibiyotiğini aç karnına vermeyin derim tehlikeli.
Biraz hareketlerini gözlemleyin.

OZLEMTUNCA

Merhaba benim kedimde geçen hafta ovaryum kalıntı sendormu ameliyatı oldu gün hiç bşey yemedi içmedi ameliyattan sonra özel mamalar var hilss ad veya royal canin recovery yaş mama biz onlarla işhahını acip toparladık veterinerde satılıyor

Yesilyesil9

Veteriner aç karnına verilebilir dedi de
Acaba serum verilir mi

aslihan_e

Tabi direk boğazının deliğine zorla sıkılmaz, hapsa boğazına doğru atacaksınız başını yukarı kaldıracaksınız kendisi yutarsa yutacak, ben yağ sürüyorum hapa, şurup içirmek daha zor tükürebilir. Yandan diş boşluğundan mama suyunu hafif hafif şırınga ile sıkınca içiyorlar genelde ama içmeye de bilir. Yutma refleksi gelmiştir bence çünkü insan ya da hayvan yutkunamazsa ölür, hatta eskiden çin işkencesinde yutmayı önleyip o şekilde öldürüyorlarmış insanları. Hayatta kalmak için belirli aralıklarla yutkunmak zorundayız. Yutkunamasa ağzından salyaları akardı çoktan.

Yesilyesil9

Veterinere götüreyim de o içirsin hiç gitmek istemiyoruz ama mecbur dilini dışarı çıkarıyor niye yapıyor acaba

Yesilyesil9

Zorla biraz verdik iştah açıcı da uygulandı yer bu akşam inşallah çok stresli kendisi yaklaştığımız an hırlıyor zorla su da vereceğiz sanırım zorlamak istemiyorum ama sağlığı İçin mecbur

SIMGECAKIR

Bizim kızımızda 1 gün boyunca hiç bisey yememişti kendine gelmesi 2 günü bulmuştu antibiyotik iğne oluyordu hergün. Nerdeyse 3 gün sonunda normal yeme düzenine dönmüştü çok şükür bi sorun olmadı ama çok endişeleniyor insan yemek yemeyince. Veterinere gitmek de fayda var

edmrcglu

viyo mama alıp vermeye çalışın genelde tüm kediler çok seviyor onu toparlıyor birden hayvan

Yesilyesil9

Bugün 5. Gün hala yemiyor su kana kana içiyor yaş mamadan çok az alıyor ağzında yara varmış şırınga da onu çok strese sokuyor ne yapmalıyım bilmiyorum

huqi

Şimdi aklıma geldi benim de bugün birisi miamor çorba için başlık açmış. Miamor çorba alın bence su içiyorsa bu da sıvı belki de içer. Bu arada hangi klinikte kısırlaştırdınız acaba? Öncesinde tahlil yapıldı mı? Ben bir kaç tane sokaktaki kediyi kısırlaştırdım ve kendi kedimi kısırlaştırdım bu kadar büyük problemler yaşamamıştım. Kediniz yemek yerse toparlanır. Miamor çorba alın mutlaka.

Yesilyesil9

Ben zorlanıyorum bu süreçte bahsettiğiniz durumlara göre daha kolaydır belki bilemiyorum ama yinede istemeyene cani gözüyle bakamazsınız kimsenin böyle bir hakkı yok herkes dostunun iyiliğini düşünür ve farklı kararlar verebilir kısırlaştırmadı diye dostuna yeterince iyi bakamıyor dememelisiniz

Yesilyesil9

Doğalarını bozmak konusunda da sadece şehri düşünüyorsunuz ama kırsalda yaşayan bir sürü kedi var
Ben kırsalda büyüdüm bir sürü kedimiz vardı ve kısırlaştırma nedir bilmezdik bile gayet de mutlulardı uzun yaşıyorlardı şartlar çok değişiklik gösterebiliyor insanlar için sadece maddiyat değil
Günah olmasından korkabilir
Ailesi izin vermeyebilir
Ameliyat sonrası bakma durumu yoktur
Bebeklerin büyütebileceğim güzel bir ortam vardır
Vs vs benim gördüğüm doğumlarda iyi geçmişti açıkçası her kedi doğumu zor olmuyor