Yavru Kedi İc Dis Parazit

Ozzey

Merhaba bugun bir yavruyu sahiplendirdim. 8 ocak dogumlu 7 -8 haftalik veteriner hekim randevu alirken 1 kilodan azsa kilosu yapamayiz demis. Ilk kez duyuyorum. Bilgisi olan var mi. Olsa olsa 250 300gr olur 2 haftalik yavru 1kilo nedir ya.

6 CEVAP

Salihaylmz

4 haftalık kedim 200 gramdı ama annesiz büyüdüğü için çok zayıftı
8 haftalık yavru 800 gram 1 kg arasında olur
Ve evet kilosuna göre parazit yapılır ağır gelmesin diye
Biz iç paraziti yarısını yapmıştık gene de çok ağır gelmişti

bizimki 2 aylık 500 Gr ken yapildi

Pikapru

İlaçların prospektüsünde de yazıyor 1 kilodan az yavrulara ağır gelebileceğinden önerilmez. Vetrehberine de bakabilirsiniz orada da advantage ya da fiproes dış parazit diye aratırsanız kullanım kısmında ya kiloya ya da kaç aylıkken kullanılabileceğine dair bilgi veriyor olması lazım. 2 aylık yavru da 1 kilo olur bence bakımı yerindeyse diye düşünüyorum

Pikapru

Evet iç parazitte tenizol kullanıyorum. 3 kiloya kadar çeyrek tablet verilmeli demişti veterinerimiz. Bir de 1.5 aylıktan küçüklere önerilmiyor diye hatırlıyorum

Anonymus683514

2 ay 800 gram iken yatırdık iç-dış. Bir hafta sonra 1 kg civarında karma asi oldu. Şu an 3 aylık 1.3 kg civarı zencefil, 2. karmayi olacak. Sizin kedi de 1 kg vardır bence. Insana hafif geliyor ama o kadar hafif değiller:)

Ozzey

Tesekurler benim simdiye kaar baktiklarim sokaktakiler hep kucuk geliyorlar gozume 1 kilo olduklarini sanmiyorum ama yinede.