Köpeğimin Tüy Dökmesi

Köpegim 6 aylık golden kırması erkek bir köpek. Veterinerin önerdiği mamayı kullanıyoruz, haftada bir de elimize taktığımız eldivenle tariyoruz. Aşırı fazla tüy döküyor, biz bundan şikayetçi değiliz tabi ama yine de bu normal mi öğrenmek istiyoruz. Siz kopeginizin tüy dönmemesi için neler yapıyorsunuz? Hangi tarağı kullanıyorsunuz?

2 CEVAP

brcuyucel

Mama önemli ama takviye çok işe yarıyor. Bir kaç takviye denedim en iyisi somon yağı oldu ciddi fark görülüyor tüy dökümünde. Birde eldiven tarakla her gün tarayın, furminator alıp onla haftada bir tararsanız ciddi farkı yine görebilirsiniz.

Beyza07000

Eldiven tarak yerine normal tutulan köpek tarağı kullanın birde tarama yöntemi de önemli hava şartlarından dolayı mevsimsel de tüy dökümü olur