Hem Kedimde Hem Bende Mantar Başladı

byzkpln

Gün geçmiyor ki buraya kedimin bir sorununu daha sormayım 😂
Merhaba öncelikle cuma günü iç parazit için veterinerimize gittik. Hala parazitini atamadı bebeğim ikinci parazit hapımızı yuttuk arkası gelicek sanırım. Muane sırasında kulak kısmında dökülme vardı söyledim veterinerimiz baktı mantar olmuş dedi zaten gövdesinin bazı yerlerinde minicik kabuk gibi kuru lekeler vardı. Ecosin diye bir ilaç var onu kullan iyi gelir fakat pahalıdır dedi ellerinde yokmuş bu sebeple almadım. Bu ilacı nerede bulabilirim nerede satılır yakın zamanda alan oldu mu ücreti ne kadar bilgisi olan aydınlatabilirse çok sevinirim. Birde banada mantar geçtiğini düşünüyorum. Yuvarlak şeklinde çevresi kırmızı üstü kuru benek gibi 3 leke çıktı kaşınıyordu yara oldu boyutu henüz küçük çekirdek kadar. Trosyd krem sürdüm dün ilk defa üzerine başka öneriniz varmı

2 CEVAP

Seneca

Kedim ileri derecede mantar olduğu için sahiplenmiştik. Kokusundan yanına yaklaşamıyorduk ve kafasını o kadar kaşımıştı ki kafa derisi kanla kaplıydı, yarıklarla doluydu ve şişti, şişlikten dolayı gözlerini bile tam açamıyordu. Niye anlatıyorum çünkü mantarı o kadar çoktu ki 3 ayda anca geçti ama ben de o sırada epey uzmanlaştım bu konuda :D İmpetex ve Ketoral krem kullandık + her gece baticon. Sabah impetex sürüyorsak öğlen ketoral akşam tekrar impetex sürdük yatmadan önce de baticonladık ya da tam tersi sabah ketoral öğlen impetex akşam tekrar ketoral ve gece mutlaka baticon ve bu süreçte ilaçları yalamaması ve kaşımaması için yakalık kullandık. İlaçlar ve baticon yutulursa hayvanı zehirleyebilir. Bizimkisi ağır bir süreçti ama bunları yaparsanız çok kısa sürede geçecektir. Mantar tekrar eden bir hastalık tam temizlenmeyince tekrar başlıyor. Bizim sonradan yine ufak çaplı tüy dökülmelerimiz oldu eskiden mantarlı olan bölgelerde, iyileşmiş deri için konuşuyorum tabii ki :) Bunu yaparak 4 günde geçirdik. Umarım yazdıklarımın kedinize faydası olur :)

byzkpln

Güncel