Dişi Kedi Kusurlaştırma Sonrası

Yesilyesil9

Bugün 3. Gün hala bir şey yemek istemiyor anestezi alerjisi veya stresten dilinin ucu yara gibi bir şey olmuş tam yemesi gereken zaman da oldu ne zaman da geçer bilmiyoruz karnı karnına geçti açlıktan zorla şırıngayla az az vermeye çalışıyoruz birazdan daha fazla vermeye çalışacağım yemek istemiyor hırlıyor ağzının kenarları salyalı kirli iyice doysa ve uyuşa temizleyeceğiz ama dokunmamızı hiç istemiyor şırıngayla vereceğimi anladığı an kapatıyor ağzını açamıyorum yavaş yavaş vermek istediğim için de süreç çok uzuyor ne yapabilirim önerisi olan var mı çok az su içmesine rağmen (bayağı az bizim zorumuzla) 2 kere tuvalete çıktı geziyor da veteriner yarası da iyi dedi

7 CEVAP

Ozzey

Merhaba
Veteriner hekiminizi arayip kontrole goturun. Dili yaraysa agzinda salya varsa normal degil. Mutlaka en kisa zamanda kontrole gidin dili yara diye ne verseniz yemeyecek zaten. Agiz ici antibiyotik veriyorlar genelde agiz yaralari icin geciriyor kksa sureds. Normal mamayi islatip vermek veya islak mama agiz yarasi olan kedide ne yazik ki bendekilerde ise yaramadi. Tavuk suyu kaynatip vermeyi deneyin. Benim sokakta baktigima agiz ici antibiyotik vermislerdi bir de ameliyat sonrasi sadece veterinerde olan mama aldim az sulandirip siringagla agzinin yanindan icirdim. Agiz icine duz koyup sikarsaniz cigerlerine kacar. Agzin yan taragindan yavas yavas sikin ilaci da yemegi de ayni sekilde veriliyor. Ilactan sonra agzi kopuruyor. Iyice temizliyor agzini. Dili yara oldugu icin istemeyecek rahatsiz olacak ama ikinci gun kendi yemeye baslamisti benim sokakta baktigim.

Ozzey

Bir de miamore du galiba kedi corbasi var ben evdeki hastalandiginda ne su iciyordu ne mama yiyordu. Bu corbayla kurtardim bir tanemi. Tavsiye ederim.

Anonymus985465

Antibiyotikten önce mude koruyucu verilmeli.
Viyo immune tavsiye ederim.
Tavuk göğsü haşlayıp blenderde öğütüp suyuyla karıştırıp çay kaşığı ile biğazından içeri akıtabilirsiniz
Acik şifalar.

Renklipati

İştah azalması bazı kediler de olabiliyor, bizim de bir hafta öyle iştahlı yemedi hele suyu sevdiği halde azıcık içti. Sizin daha iştahsızlık var belli..elinizden geldiğince neyi seviyorsa hangi yaş mama yı seviyorsa ondan koyun önüne,kedi çorbası oluyor ondan deneyin ama ne olursa olsun azıcık ta olsa su ve mama yedirin bağışıklığı düşebilir, operasyon geçirdi sonuçta sonra serum almak zorunda kalır..şuan ağrısı var yoğun stres yaşadı o yüzden böyle

Yesilyesil9

Veterinere gittim hemen dilini dışarıda görünce zaten o dedi yoksa ben fark etmedim
Dili için ilaç verdi ayrı antibiyotikte veriyoruz
Şırınga biraz ortadan veriyorum sanırım teşekkürler uyarı için yandan vermeye çalışacağım bir buçuk şırınga dolusu yedirebildim akşam yine vereceğim
Peki şey soracaktım probiyotik desteği yapmak istiyorum da veterinerimizden PMI diye bir takviye aldık onu hemen vermeye başlasam mı ?
Su da eritmek sorun olmaz değil mi

Ozzey

Merhaba
Pmi probiyotik takviyeyi verirken simdi kullanma derdi bir sorun olsa verebilirsin bence. Probiyotik bagisikligini da guclendirir. Ama yemekden once mi sonra mi verilecek bir veterinere arayip sormaniz saglikli olur. Bir de suda eritmeyi de sorarsiniz. Bilgim yok ama probiyotik canli iyi mikroorganizma oldugu icin normal isida suda birsey olmaz gibime geliyor. Sicak ilik su kullanmayin.

Yesilyesil9

Mide koruyucu mu? Veteriner öyle bir şey demedi hatta açken de alabilir sıkıntı yok dedi şurup şeklinde şu an içime kurt düştü midesine zarar verir mi ki şırıngayla veriyoruz birazı dışarı da kalıyor birde