Kilo Almak İçin Mama

Anonymus683514

Merhabalar. Kedim zencefil yaşına göre biraz zayıf(mış). Çok iyi yiyor ve bol su içiyor, olağanüstü hareketli, hiperaktif bir kedi. 3. Ayı henüz doldu. Acana first feast kullanıyoruz paketin yarısından çoğu bitti. Kedimin biraz kilo alması, toplanması için baska bir mama öneriniz var mı? Bütçe sıkıntım yok.

Kuru mamanın yani sıra yeni çıkan RC yavru kedi yas maması ve gimcat yavru kedi macunu ile destekliyorum

16 CEVAP

MonikaveTori

Proplan mamasının kilo aldırdığını duymuştum onun dışında ek olarak sıvı ödül mamalarındanda arada verirseniz kilo alımına yardımcı olur diye düşünüyorum

Poncimin

Bütçe konusunda sıkıntınız yoksa öncelikle Orijen Cat&Kitten öneririm. Orijen markasını zaten Acana'yı üreten Champion Petfood üretiyor. Acana'dan daha iyi, daha üst segment bir mamadır. Besleyicilik ve içerik gerçekten harika. Biz de kullandık bu mamasını. İlk tercihim Orijen olurdu ama başka alternatif mama olarak da öncelikle Nature's Variety Selected Kitten yavru kedi mamasını, sonrasında içerik olarak bu ikisine göre biraz daha geri planda kalsa da yine kaliteli marka olarak Mera diyebilirim. Aslında Orijen'den sonra alternatif olarak Alleva Holistic serisi mamalarına da yer verebilir ama stokları tükenmiş, doğru düzgün stoğu kalan yer yok. Stoğu olan tek tük yerlerde de son kullanma tarihi yakın ürünler satılıyor. Stoklar yenilenecek mi ne zaman yenilenir bilmiyorum eğer stoklar yenilenirse Alleva Holistic serisine de bakılabilir, analiz değerleri ve içeriği gayet güzel bir mama.

Anonymus985465

En güvenilir marka, en iyi görünen içerik de olsa kuru mama ne kedi ne de köpek beslemesine uygun değil.
Kediler sabah, öğle, akşam sadece ve sadece fare yemek isterler. Günümüz şartlarında bu mümkün ilmadığına göre, haşlanmış tavuk, hindi. Uznanların önerdiği oranda haşlanmış havuç, yumurta eklenebilir. Yine kedi beslenmesinde uzmanlaşmış kişilerin önerdiği mikrarda yoğurt, kefir.
Elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum. AB'de kedi beslenmesi hakkında yayın yapan bağımsız kuruluşlar, kedi ölümlerinde ilk sıralarda olan böbrek yetmezliğinin bir numaralı sevebin kuru mamalar olduğunu tesbit etmişler.

Anonymus985465

suzionline kedilerde çiğ beslenme kategorisinden de faydalanabilirsiniz

Benim kedimde başta iştahsızdı pro line tavukluya başladık ve iştahı açoldı

Siyamask

Yaş ve kuru mamayı ara öğün olarak karıştırıp verebilirsiniz. Öyle öyle oğluşuma haftalık 100gr aldırmıştım :D

aeri-l

Royal canin mother and babycat maması %25 yağ oranına sahip güzel kilo aldırıyor, yine aynı şekilde hills kitten tavukluda %25 yağ oranı var. Yüksek kalorili bu iki mama da, daha önce kullanıp memnun kaldığım mamalar kilo alma konusunda tavsiye ederim.

Mia-

Aynı durumu bende bir kaç ay önce yaşadım. Proplanla 1 ayda toparladı sizde deneyebilirsiniz.

Salihaylmz

5.aydan sonra kilo almaya başlamıştı benim kedim. Sanabelle kullanabilirsiniz
Kaliteli mama her zaman daha iyi kilo aldırır
Kaliteli yaş mama verebilirsiniz haftada 1 veya 2 kez

alfa_s

Kaç kilo acaba 🙄

Benim kedimde başta iştahsızdı pro line tavukluya başladık ve iştahı açoldı

Palyaco

Oncelikle kullandınız mama guzel sakın glutenli mama kullanmayın acana orijen exclusion mera natures verty bu mamalar kullanın kilo için ek ödül mamasi tavsiyemdir gimcat ödül bisküvisi meo sıvı puding bunlar biraz kilo almasını sağlar

Anonymus985465

Kilo alamadığı için karma aşısını yaptıranadığım tavru kedime günde 4-5 kere haşlanmış tavuk göğsü, natura'nın valıklı konserve mamalarından ve nutri feline'nin her çesidinden yedirdim. Nihayet kilo alabildi.Schesir, nd de kaliteli mamalar

alfa_s

Moon starlight o mama (proline )ciddi sağlık sorunlarına yol açıyormuş uzun vadeli kulanımda

Siyamask

Proline uzun vadeli kullanımda sindirim sorunlarına yol açıyor. Bizzat şahit oldum maalesef