Drontal Dog Parazit İlacı Kediye Verilir Mi?

doqukank

Merhabalar, kedimin parazit vakti geldi şehir dışında olduğum için burada pek veteriner yok, eşimin arkadaşı 'Drontal Dog' isimli parazit ilacını getirmiş. Son kullanma tarihine daha var, yalnız köpek için olması biraz kafamı kurcaladı. Bu ilacı kedime versem sorun olur mu? 1 ay kadar yaşadığım şehre geri dönmeyeceğim, kaldığım yer küçük bir köy. Şehirde ki veterinerde pek tavsiye edilmiyor. Açıkcası oraya götürmeyeceğim. Bu ilacı versem sorun olur mu, yoksa verebilir miyim? Teşekkürler...

3 CEVAP

aslihan_e

Merhaba, evet güvenle kullanabilirsiniz içeriğine baktım febantel, kedi için uygun praziquantel ve pirantel de kedi için uygun. Yalnız doz ayarlamasına dikkat edin. Düşük dozla başlamak her zaman daha iyidir. Kedi için ne kadar vermeniz gerek bilemiyorum şuan

doqukank

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

doqukank

İstanbuldan arkadaşlara ulaşıp veteriner ile görüşüp sorun olmayacağını öğrendik. Değerli yorumunuz ve ilginiz için teşekkürler.