Kedimin Gözleri Kör Oluyor

yumi633

Bugün sahiplendiğim 3 aylık yavrunun tek gözü görmüyor diğer gözüne de ödem toplanmış ve şişlik oluşmuş veterinere götürdüm veteriner de sol gözüne ilaçla damlayla hiçbir şey yapılamacağını Koşuyolundaki uzman hekime götürüp ameliyat ettirmem gerektiğini söyledi. Ancak öğrenciyim ve şu anda 1000 liralık bir masrafı karşılayabilecek durumda değilim şimdiden kör olmuş olan sağ gözü de sürekli fazlasıyla akıyor kendi patisiyle kaşımaya çalıştı bugün :( Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım sol gözünü de kaybetmesini hiç istemiyorum. Sağ gözündeki akıntıyı düzenli olarak neyle temizlemeliyim ve görebilen tek gözü olan sol gözü için de ne yapmalıyım lütfen akıl verin :(

6 CEVAP

perasu

Bulunduğunuz ilin hayvan derneklerinden yardım isteyin mutlaka. Hiç belli olmaz biri yardım edebilir. Enfeksiyon varsa diğerinde terramycin göz pomadını sürün göz içine. Eczaneden alabilirsiniz. 10 tl gibi bir fiyatı var. Ilık bezle / pamukla da silebilirsiniz. Günde iki kez pomadı sürün sabah akşam. Yavrucak diğer gözünü kaybetmez inşallah.

zeynepgurgen

Sosyal medyada hayvan sahiplendiren insanlarla görüşmenizi öneririm. Bir ilanla maddi desteğe ihtiyaç olduğunu duyurabilirler ve para toplanabilir.

yumi633

Gözünden başka bir de iki gündür ishali olduğunu söylediler bu akşam kakasını yaptı gerçekten ağır ishali var kumunda kan görmemiş olsam da makatında kan gördüm. Mantar tedavisini de yeni tamamlamışlar. Bu konuda sıkıntı olmamakla beraber makatında kan olması ve ishali üstüne üstlük iki tane göüznde de problem olması beni çok üzüyor bütün gün kendime gelemedim. Ne yapacağım öğrenci halimle bu kadar yükün altından kalkamam gibi geliyor kafam allak bullak şu an

perasu

Terramycin pomadın fiyatı 10 tl. Süt vermiyorsun değil mi? Patates haşlayıp verebilirsin. diaflur ve flagyl bebekler için şurup var ishali için. 6 ya da 7 tl bir şey. Şırıngayla 1 ml içir her gün günde iki kez. Veterinere götüremiyorsan bunları yapabilirsin. Maliyetleri çok değil. Bir can için hele hele. Bence yapabilirsin. O sana muhtaç şuan, lütfen hemen pes etme.
İç paraziti yapılmış mıydı bu arada?

yumi633

Daha bugün geldi eve ishali iki gündür varmış ben bugün sadece haşlanmış tavuk ve kuru mama verdim ama benden önce geçici evinde ne verdiler bilmiyorum salam verdik ondan olabilir dediler. İç paraziti yapıldı dediler ama karma aşısı yapılmamış. Gözlerinden biri kör olmuş diğer gözünde de ödem var kremle damlayla olmaz açık ameliyat gerekir diğer gözü de alıp dikmek gerekir dedi veteriner ki bu da sırf tek göz için bile 950 lira çıkartıyor bana

yumi633

Daha bugün geldi eve ishali iki gündür varmış ben bugün sadece haşlanmış tavuk ve kuru mama verdim ama benden önce geçici evinde ne verdiler bilmiyorum salam verdik ondan olabilir dediler. İç paraziti yapıldı dediler ama karma aşısı yapılmamış. Gözlerinden biri kör olmuş diğer gözünde de ödem var kremle damlayla olmaz açık ameliyat gerekir diğer gözü de alıp dikmek gerekir dedi veteriner ki bu da sırf tek göz için bile 950 lira çıkartıyor bana