Kedim Isırıyor

roserna

kedim 2 yaşında erkek ve kısır. yavru olduğu dönemde dahil bu zamana kadar hiç ısırarak oyun oynamadık. veterinerin dediğine göre çenesi diğer kedilere nazaran daha büyük olduğu için oyun amaçlı yapmaya çalışsada hep acıtıyor. biz de ne zaman ısırsa hep geri durduk. buna rağmen kollarımda resmen izler var. durup dururken saldırıyor bazen. resmen kin tutuyor anlamadım gitti. çık komutunu biliyor ne zaman odadan çık desem gider. bugün de balkondaydık çık hadi dedim içeri geçti. asla dokunmadım veya zorlamadım kendisi geçti. iki üç dakika sonra masama çıkıp koluma saldırdı. ben anlamıyorum yani dokunsam sebebi var diyeceğimde o da yok. bazen de oyun amaçlı kapı kenarlarına pusup bacağımı ısırıyor e haliyle acıtıyor da. çoğu zaman kanıyor. evde bi suikastçi ile mi yaşıyorum kedi ile mi bilmiyorum. ne yapacağım nolur akıl verin.
bu arada sertçe hayır deyip uzaklaşmak gibi internette yazan şeyleri denedim ama anlamasına rağmen hiç işe yaramıyor. tam tersi çekildikçe üzerime gelip yine ısırıyor. sinir hastalığı falan mı var anlamıyorum gerçekten.

9 CEVAP

gece18

Benim basımdada var bi adet kasap parçalara ayırmadıgı kalıyo. Bilemedim daha 7 aylık bir seyleri öğretecem diye canım çıkıyor. Sizinkisi neden böyle olmuş olabilir nedenlerini bulmanız gerek. Kinlendi mi acaba size, sevmediği bir sey mi yaptınız yani sebepleri uzar gider

huqi

Bazı kediler böyle maalesef. Benim sarman kedim Tomris'de 2 yaşına kadar böyleydi, durup dururken ısırırdı. Yanından geçince ne düşünüyor bilmiyorum ama düşman sanıyor herhalde hnsnejsnsn
Isırıyordu direkt kolumuzu. Koridorda pusu kurmayı da yapıyordu oyun olarak. Ona dokunmamızı asla sevmeyen bir kedi, bi yerden bi yere taşımak bile eziyetti kendisi istemezse onu kucağına alıp başka yere getiremezsin. Bu sene ne oldu bilmiyorum ama artık pamuk gibi o eski halinden eser yok şimdi :)
Hiçbir şey yapmadık kendi kendine böyle oldu nadirde olsa kucağımıza gelip masaj yapıyor eskiden mırlamazdı bile...
Şimdi de dokunmamızdan hoşlanmıyor ama öpebiliyoruz mesela. Eskiden öpmeye çalıştığım için kaç kere dudağımı ısırdı ve o müthiş acı😔
Her kedinin karakteri farklı maalesef diğer kedimde tam tersi yoğurarak seviyoruz hiçbir şey yapmıyor. Gün içinde daha çok oyun oynatın bence, enerjisini atamadığı zaman daha hırçın davranıyordu tomris.
Şu an 3 yaşında eski hırçınlığı yok umarım sizin kedinizde zamanla sakinleşir.

Baliminannesii

Gün içerisinde enerjisini atamıyor olabilir. Daha fazla oynatın farklı oyuncaklar deneyin bence.

Mia-

Canı sıkılıyor ve enerjisini atamıyor olabilir bu yüzden size bu şekilde oyun yapıyor olabilir. Onunla daha çok vakit geçirmenizi ve ona kendi başına oynayabileceği oyuncaklar almanızı tavsiye ederim. Aynı zamanda istemediğiniz bir davranisi yaptığı zaman yüksek sesle net bir hayır diyebilirsiniz ve o dakikadan itibaren uzun bir süre boyunca onunla ilgilenmeyin onu görmezden gelin seslenmeyin yanınıza çağırmayın o kendini gelip sevdirene kadar ilgisiz davranın. O bunun yanlış bir hareket olduğunu anlayacaktır. Onunla oyun oynarken de onu ödüllendirin aynı zamanda kafasını okşayın. Bu durumu olmadı diye bırakmayın tekrarlayın. Kediler çok zeki hayvanlardır sizin hareketlerinizi denerler çoğu zaman. Eğer ona onun gibi karşılık verirseniz daha fazlasını gösterir size. Bu yaptığı davranıştan hoşnut olmadığınızı davranışlarınızla belli edin...

Salihaylmz

Her çık dediginizde ödül verseniz söz dinlediğinde ödüllendirmek bazen işe yarıyor
Bir de kedi belgeselinde görmüştüm kedi enerjiyi atamazsa evdekilere saldırıyor diye
Enerjisini tüketmek için kedi oltası vs gibi oyuncaklar alabilirsiniz ne kadar çok oynarsa o kadar çabuk enerjisi biter diye düşünüyorum

Cennet29

Benim kedim erkek tekir kısır 10 aylık ve bi kaç gündür beni tartaklıyor 😂 ben uyurken sabah yorganın altından ellerini sokup kolumu bacagımı bulma oyunu oynuyor her tarafım çizik içerisinde 😂😀 normalde çok sakin bir kedidir. Enerji patlaması yaşıyor sanırım ve bunu üstümde atmaya çalışıyor 😂🤣 oysaki en az bir saat oyun oynarım onunla hergün ilgiliyim de ama şımarıyor eşek bana bulaşıyor haha

gece18

Benim basımdada var bi adet kasap parçalara ayırmadıgı kalıyo. Bilemedim daha 7 aylık bir seyleri öğretecem diye canım çıkıyor. Sizinkisi neden böyle olmuş olabilir nedenlerini bulmanız gerek. Kinlendi mi acaba size, sevmediği bir sey mi yaptınız yani sebepleri uzar gider

roserna

@gece18 bilmiyorum ne yaptım gerçekten. bazen çok sevecen bazen en olmayacak şeye kızıp saldırıyor. mesela bilgisayarla uğraşıyorum diye sinirlenip saldırdığı oluyor. akşamına da yanıma gelip kucağımda uyuyor. doğum tarihi 10 haziran annem ikizler burcu olmasına bağlıyor dnıxndla

roserna

aslında oynuyoruz genel olarak. yoğun olduğum günler oynamıyoruz sadece. o zamanlar da kendi kendine bi odadan ötekine koşarak enerjisini atar. kedi oltasına özellikle bayılır bir tane balığı var ne zaman getirse yanıma oynarız. saklambaç da oynuyoruz. bilemedim yani sebebi ne. ödül mamasıyla pati vermesini de öğrettim de şu ısırmaya bi çözüm bulamadım. umarım işe yararlar. yanıtlarınız için teşekkürler deneyeceğim.