Kedilerde Meme Tümörü

Caglagng

Merhaba, birkaç gün önce kedimin memesinin altında bir şişlik olduğunu farkettim bugün veterinere götürdüğümde meme tümörü olabileceğini söyledi şimdilik bir ilaç verdi bununla geçerse operasyone gerek olmayacağını ama geçmezse tüm meme loblarının alınması gerektiğini söyledi, bunu yazmamın sebebi sizden kedim için dua istiyorum inşallah kullandığımız ilaçla geçer yoksa benim bu operasyonun ücretini karşılamam imkansız lütfen çok dua edin kedimi kaybetmek istemiyorum.

8 CEVAP

Caglagng

@huqi teşekkür ederim, ameliyat ücreti olarak çift taraflı 4400₺ olarak Fiyat verdiler bu benim için çok yüksek bir fiyat çalışmıyorum bu ücreti karşılamam imkansız tek duam ilaçlarla o şişliğin kaybolması

huqi

Baya yüksekmiş gerçekten😔
Yinede araştırıp başka bir hekime de baktırın @sezgek in dediği gibi, evde bakılan kedide olmaz diyemem ama sokaktakilere göre daha düşük bir ihtimal tümör. Evdeki kedi kısır çünkü sürekli doğurmuyor.

huqi

Çok geçmiş olsun, umarım bir an önce iyileşir. Eğer yüksek bi miktar tedavi masrafı çıkarsa birçok sosyal medya hesaplarından destek istersiniz umarım buna gerek kalmadan iyileşir. Benimde baktığım bir sokak kedisinin memesinde tümör olmuştu, yaşlı bir kediydi sürekli doğurduğu için muhtemelen...

Sezgek

merhaba tümör olup olmadığını biyopsi yapmadan anlayamaz tümörse de bazı tümörler sadece eksizyonla geçebiliyor naçizane önerim ilaçla geçicekmi diye beklemek yerine bir ultrason bir kan tahlili yaptırmanız bütçeniz yeterse tümörlerin görüntüsü deneyimli hekimler için nettir eğer kistik iltihabi bir görüntüsü varsa ultrasondan onu da anlayabiliriz eğer ultrason çektirip görüntüleri buraya koyarsanız ben de yorumlayabilirim şişlik boyutları nelerdir meme başı akıntısı var mı bunlarla ilgili bilgi verirseniz daha net yorumlar yapabilirim hatta yakında olsanız bir şekilde iiab yapar bakardık siz ilaçları kullanmaya devam edin ama dediğim gibi memede iltihabi durumlarda çok gözleniyor umarım ilaca cevap olarak iyileşir ama kitleyse de hemen panik yapayın umarım en kısa sürede iyileşir yavrunuz

Caglagng

Cevabınız için çok teşekkür ederim, eğer bütçemi toparlayabilirsem başka bir hekime daha götürmeyi düşünüyorum çünkü dediğiniz gibi ultrasonla bakılması gerekiyor, şişliğin boyutu nohut tanesi gibi oldukça hareketli bir şişlik ve meme başı akıntısı yok

Sezgek

hareketli olması iyiye işaret çünkü invaziv bir tümörün sabit olmasını bekleriz şişlik kedi için biraz büyük sayılır meme başı akıntısı olmaması tam olarak temiz olduğu izlenimini vermez ne yazık ki ama hareketli olması iyi bir şey umarım iltihabi bir durum kistik bir durum ya da yağ bezesi gibi bir şeydir geçmiş olsun

Caglagng

Çok teşekkür ederim inşallah basit bir şişliktir

amillaaa

Merhaba, son durum ne oldu acaba, ilaçla geçti mi? Hangi ilacı vermişlerdi?