Panik Olmalımıyım

aysekeskin

dün de burada paylaşmıştım kedim halsiz yemek yemiyor yarası var diye dün iş çıkış bir tanıdık vasıtası ile bir veterinere götürdük evde üç kere halının üzerine sarı renkli olarak kusmuş veteriner el ile muayene yaptı semptomları anlattık ağzında tartar oluştuğunu uzun süre aç kaldığını ( iki gün hiç bir şey yemedi yattı sadece) söyledi antibiyotik iğne vurdu krem ve ağız spreyi yazdı ve 300 tl lik mama verip gönderdi eve geldiğimzde kedi gece boyunca kustu sarı sarı bakmaya bile dayanamadım sabah ilk iş başka bir kliniğe götürdük film çekildi bir sorun çıkmadı kan testi yapıldı ve bir kan değeri çok yüksek çıktı oda zehirlenme olabilir dedi bütün parazitleri düzenli anlam veremedik diğer ilk gittiğimiz veterinerin verdiği ilaçları gösterdim bu sprey yetişkin insan için bu kullanılmaz dedi ondan sonra serum taktılar biraz iyi tedaviye devam edilecek serum kullanacak bir süre ama şuan işteyim çalışmam gerek aklım kedide veteriner bir sıkıntı olmaz korkma dedi ama ilk kadın veterinere hala kızgınım sanki amacı mama satmaktı ufacık canın sorununun ne olduğunu bile tam söylemedi bize

8 CEVAP

Palyaco

Sarı kusmasi safra tabi 3 den fazlası sıkıntı dişlerinde olabilir sıkıntı enfeksiyon ağrı bu yüzden yemez kediler tabi bu kullanılan mamaylada alakalı çok sert mamalar kullanmayın daha ince ve büyük taneler

Mia_____

İshal yoksa ben de çok ciddi bi şey olduğunu düşünmüyorum açlıktan dolayı halsiz düşmüştur zaten serum tedavisine de başlanmış ciddi bir şeyi yoktur inşallah bebişin

gokhansultan

Sarı renk safra kustuğunu gösterir. bu durum açlıktan da kaynaklanabildiği gibi bir çok farklı neden olabilir. Serum takılıp tedaviye başlanması iyi olmuş diyeceğim ama kesin tanı konulmadan neyin tedavisine başlanmış olabilir ki? İshali var mı zehirlenmelerde sık görülen bir durumdur ishal

aysekeskin

hayır ishali yok ama iki gün yemek yemedi hiç açlıktan olduğunu söyledi serum ile düzeltiriz dedi serum kedini toparlaması için verildi kan değerinden zehirlenme olduğunu belirtti

simbakedi

hiçbir fikrim yok hastalığı ile alakalı ama size şunu diyebilirim ki kediniz şu an olabileceği en güvenli yerde. aklınız kalması çok normal ancak herhangi bir durumda anında müdahale edilebilir ya da bir sorun yoksa bile durumu kontrol altında tutulabilir, içiniz bu yönden rahat olsun. en yakın zamanda iyileşir umarım

aysekeskin

hills kullanıyordum suan royal canin aldım minik taneli inşallah yer azıcık yese kendine gelecek ama yemiyor

Sezgek

minnak safra kusmuş tabiki 3 kere olması fazla ama bende ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum aç karnına antibiyotik iğne yapıldığı içinde kusması tetiklenmiştir. İnsanlar içinde aynıdır bu durum aslında antibiyotik ağır bir ilaçtır o yüzden aç karnına alınması önerilmez kas içi olsa dahi bence serum taktığı için toparlayacaktır ilaçlarla da olan enfeksiyon tedavi edilir bence en kısa sürede iyileşir yavrunuz

aysekeskin

şuan toparladı mama yemeye başladı eskisi gibi oyun oynuyor ben uyurken gelip kafamın üstüne oturuyor o kadar mutluyum ki