Kedimin Tavuğa Alerjisi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tavuksuz mamalara göre daha çok tüy dökmesi dışında hiçbir problem yok severek yiyor bu alerjisi olduğu anlamına gelir mi ? Yani mantar egzama tarzı belirtiler olması gerekir mi? Uzun zamandır exclusion sığır etli ve balıklı kullanıyorum stok olarak değişiklik olsun diye sanabelle kuzulu aldım daha önce de kullanmıştım tüy dökümü biraz fazlaydı rotasyon olması açısından aldım ama doğru mu yaptım bilmiyorum. Piyasada orta segment tavuksuz mama bulmak gerçekten çok zor:/

6 CEVAP

simbakedi

benim kedimin de hindi etine alerjisi var ancak alıp haşladığımızda oluyor, şu an hindili proplan kullanıyoruz sıkıntımız yok mesela. alerjisi olduğunda gözü ile kulağının arasını kaşıyarak kıpkırmızı yapmıştı. daha ileriki vakalarda vücudunda belli yerlerde büyük şekilde dökülmeler oluyor. exclusionun ton balıklı kısır maması da var aslında ama fiyatı arttı sanırım :( 630a buradan almıştım şu an t rendyol alomama satıcısında 800küsür...

Sezgek

Merhaba benim kedimin tavuğa alerjisi olduğunu göz kaşıntısı ile anladım ben ayrıca haşlanmış tavuk sebze karışımı da veriyordum ona ve gözü kaşınıyordu onun dışında bir deride lezyon ya da başka bir şey yoktu balıklı mamaya geçince sorun çözüldü ama dediğiniz gibi tavuksuz mama bulmak gerçekten çok zor

Sezgek

Umarım olmaz geçmiş olsun

Güncel

Çok teşekkür ederim, keşke almasaydim diyorum mamayı umarım tüy dökümü dışında başka bi sorunumuz olmaz :/

Evet maalesef exclusion ilk aldığımda 400 liraydı şuan fiyatlar uçmuş.. sanabelleyi de son indirim döneminde 550ye aldım stok yapmak için, umarım sizin yaşadıklarınızı yaşamam diye temenni ediyorum:/