Dışarıda Ki Bi Kediyi Sevdim Ama Mantar Gibi Evdeki Kedime Bulaşır Mı

hhBetyhh

Bizim evin önünde site içinde dolaşan bi yavru kedi var kucağıma aldım sevdim ama burnunda ve kolunda pembe bişeyler var daha eve girmedim,elimi yıkasam geçer mi ve dışarıdaki kediye nasıl yardım edebilirim

6 CEVAP

Sezgek

Net söylemek zor sokakta olan bir can olduğu için kavga sonrası bir yaralanmada olabilir mantar da en kesin cevabı veteriner verir bence yapabiliyorsanız veterinere götürün size hemen bulaşmaz elinizi güzelce yıkayın sorun olmaz

hhBetyhh

Kolundakini çekemedim daha küçük ama aynı buna benziyor

Salihaylmz

Mantar ya da yara böyle anlayamayız malesef
Mantar ise mantar kremi kullanilmalı( her mantar kremi olmaz)
Yara ise de temizleme suyu gibi bir şey kullanılabilir (cleapet cristalin ^gibi ürünler )

huqi

%99 mantar. Yaralanma olsaydı kolunda da aynısından olmazdı. Bir de kendi kedim sürekli mantar olduğu için ayrıca bu sene vücudunun her yeri mantarlı bi kediyi tedavi ettiğim için mantar gibi geldi bana. (burnundaki soyulma aynı bu kedi gibiydi)
Bu kediyi de lütfen tedavi edin diğerlerine bulaşabilir, sokakta ne kadar olur bilmiyorum ama yinede şansınızı deneyin. Önce batikon, kuruyunca da ketoral krem sürün. Ayrıca bunu mutlaka eldivenle yapın. ( günde iki kere sürebilirseniz iyi olur) krem ve batikon sürdükten sonra yemek verin ki direkt kendini yalamasın, yemek yerken kısa süreliğine de olsa kremi yalamaz. Bir de yaş mama, tavuk suyu verdiğiniz zaman vitamin koyabilirseniz çok iyi olur. Umarım bu tatlı yavruyu da tedavi edersiniz🧡

Warriorsans

Ben mantardan daha çok yaraya benzettim ama böyle fotoğraftan anlamak da pek mümkün değil. Elinizi güzelce yıkamanız yeterli. Kediye nasıl yardım edebilirsiniz bilmiyorum :/

Willy-Wonka

Ellerinizi iyi bir şekilde yıkayın. Temas eden kıyafetlerinizi direkt yıkayın kedinize temas etmesin, koklamasın. Bu şekilde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum fakat sokaktaki kedişi bir veterinere götürürseniz iyi olur