İç Dış Parazit

Beyzaeren

Kedimin iç dış parazit ilacı zamanı geldi. Kedim kısırlaştırma sonrası taşıma çantasına koymakta zorlandığım için veterinerden anneme ilacı vermesini kendim uygulayacağımı söyledim. Her zamanki gibi enseye damla ve hap vereceğini düşünüyordum ama ADVANTAGE MULTİ BAYER adında endektosit diye geçen mini sıkmalı küçük bir şişe vermişler. Anlamadığım nokta kulağına damlatsın denmiş. Yani bu hem iç hem dış parazit için mi kullanılıyor? Kullananan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

7 CEVAP

Siyamask

Elinizdeki pire ve kulak uyuzuna oldukça etkili bir ense damlasıdır. Bildiğim kadarıyla kulağa uygulanmaz. Bazı kan parazitlerine karşı da etkili olduğunu okumuştum. Ama kulağa damlatın sözünden sonra iç parazit için başka bir görüş almanızı tavsiye ederim.

Pikapru

Kulağa uygulama kısmını ilk kez duyuyorum açıkçası. Ben hep enselerine damlatıyorum ki veterinerimiz de öyle. Multi olması iç ve dış parazit için olduğu anlamına geliyor diye hatırlıyorum. Vetrehberi diye bir site var orada da veterinerler sorulara cevap veriyor. İçinizde kalmaması adına oraya da sorun isterseniz

Salihaylmz

Attığınız resimde enseden damlatmanız gerektiği gosteriliyor zaten
Sonuçta bu parazit ilaçları şehit gibi bir şey kulağa damlatilamaz
Veteriner hekiminizin arayip tekrar sorun isterseniz

Aysenuraslan2

Kulak derken acaba kulak arkasındaki bölgeyi mi kastettiler yalamaması için?

Gimlihanim

Kızıma da daha önce uygulandı advantage multi. Ama ensesine uygulanmıştı. Kulağa uygulandığını ilk defa duyuyorum. Bence arayıp teyit edin.

Warriorsans

Kulak derken büyük ihtimalle iki kulak arası yerden enseden bahsetmiştir sakın kulağın içine damlatmayın

Beyzaeren

veteriner bey iki kulak arası demek istemiş dalgınlıkla iki kulak demiş. youtube'da ilaç uygulamasının videolarını izledim ve ensede ulaşamayacağı bir bölgeye uyguladım.