Yavru Kedinin Tırnakları 9 Günde Bir Kesilir Mi

Sulemiss

  1. Arkadaşlar 3 hafta önce kedi sahiplendim 2 kere tırnaklarını kestirdim veterinere ama 9 günde çok fena acıtıyor tirnaklari çabuk çıkıyor tırnak makası aldım 8 9 günde bir kesebilir miyim zararı olur mu 2 hafta veterinere gitmeyi bekledim ben hiç kesmedigim için ama sürekli veterinere kestirmeye gidemem 8 9 gün uygun mudur

3 CEVAP

bebek oldukları için çok daha hızlı uzuyor tırnakları benim 6 kedim var ve hepsi yaşlarında ben en fazla iki haftada bir kesiyorum ki o zamana kadar bile kocaman oluyor tırnakları ilerleyen vakitlerde cesaret edebilirseniz kendiniz kesebilirsiniz bir zorluğu yok ucundaki sivriliği alıyorsunuz sadece hem siz hem de bebiş için daha rahat olur veterinere gitmektense

Salihaylmz

İnce oldukları için daha fazla acıtıyorlar tabi ki dikkat edin de derin kesmeyin çok acır patileri
Biz tırmalama tahtası kullanıyoruz tırnak kesmek haricinde o da baya ise yarıyor tırnak törpülenmesin de

betulbakioglu

ne zaman ucu sivrileşirse derin olmayacak sekilde sicvri yeri kesin bir günü veya zararı yok