Kedim Çok Hırçınlaştı

Çok sakin olan kedim oldukça hırçınlaştı beni ısırıyor tırmalıyor ve aynı şekilde tüm ev halkına bunu yapıyor sürekli miyavlıyor bunun sebebi ne olabilir

12 CEVAP

Belki olabilir benimki daha yavru kisirlastirmadim aslinda cevremde kisirlastiranlar oldu ama kizginlik gibi olmadi hicbirinin kedisi.bazen boyle durumlar olabilir diye biliyorum veterinerinizi arayin sorun bir.belki evdeki bir degisiklikten dolayi hircin tavirlar sergiliyor olabilir ya da sizde olan bir degisiklige mesela eve gec gelme onunla az vakit gecirme gibi buna tepki olsun diye de yapiyor olabilir

Heiter

Kedinizi tarif eder misiniz? (Yaşı, cinsiyeti, ne zamandan beri sizinle vs.)

9 aylık erkek chinchilla 3 haftadır benimle

Heiter

Kızgınlık döneminde olabilir mi peki?

Kısırlaştırılmış ama

Belki kisir degildir

Ben çok yakın bi arkadaşımdan sahiplendim kısır olduğuna eminiz

Yarim kisirlastirmadir belki?

Bunu veteriner anlayabilir mi peki

Anlar heralde kisirlastiran veterinere sorulmali.ama guvenilir olsun istiyorsaniz kendi veterinerinize de danisin.ben oyle biliyorum kisirlastirma oluyor ama kizginliga giriyorlar normal kediler gibi

Anladım peki başka sebepten dolayı olabilir mi

Ve ona dokunduğum gibi elimi itiyor kendini yalamaya başlıyor