Kedileriniz Günde Kaç Kez İdrar Yapıyor?

Dkd

Merhaba. Yetişkin kedilerin günde kaç kez idrara çıkması normaldir? 4-5 kez çok fazla mı ya da riskli mi? Ve topak büyüklükleriniz genelde ne kadar oluyor? Yardımcı olabilir misiniz?

22 CEVAP

Salihaylmz

2-4 arası top alıyorum 4ten fazla olmuyor 4 bile nadir

gaiakedi

Önemli olan kediniz hep bu kadar mı yapıyordu? Yoksa artış mı oldu? Herhangi bir değişim/ hastalık/ameliyat geçmişi var mı? Belki suyu çok seven bir kediştir 🤍

Mia2021

Benimki keçi gibi Ufak ufak kaka yapıyor o yüzden kakasını bilmiyorum günde 6 7 parça kakası oluyor 1 bazen 2 bazen 3 defa ciş yapıyor tuvaletini hep aynı saatte değiştirmediğim için bazen 6 7 saatte bir temizliyorum bazen 18 saatte falan o yüzden

Warriorsans

2 3 4 arası değişiyor

gaiakedi

Su içmesi neden arttı acaba onu düşünmek gerekebilir, veterinere telefon açmanızda fayda var. Yönlendirir zaten :)

Dkd

Genelde hep 2-3 denmiş. 4 ya da 5 kez olan ve kedisi sağlıklı olan kimse yok mu acaba?

Dkd

Su içiminde bayağı artış oldu önceden 2-3 kez yapıyordu şimdi su içmesi artınca ona bağlı da çiş sayısı arttı. Ama başka hiçbir anormallik görünmüyor hareketlerinde.