Kedileriniz Günde Kaç Kez İdrar Yapıyor?

Dkd

Merhaba. Yetişkin kedilerin günde kaç kez idrara çıkması normaldir? 4-5 kez çok fazla mı ya da riskli mi? Ve topak büyüklükleriniz genelde ne kadar oluyor? Yardımcı olabilir misiniz?

22 CEVAP

dilanbulent

Kısır kedim var günde 1 kere temizliyorum. 2 tane yapıyor hep, istisnai durumlar vardır elbette ama ben hep 2 tane görüyorum günlük

dilanbulent

Eklemeyi unutmuşum. Topak büyüklükleri kuma göre değişkenlik gösterebilir. Bazı kumların topaklanması iyidir ve az kum harcar. Bazı kumlarda ise idrar yayılma gösterir bu yüzden daha büyük topaklar oluşabilir

Palyaco

Günde 2 normaldir

huqi

Tomris günde 2-3 kere
Huq da genellikle 1 kere bazen 2 ye çıkıyor.

NorthNight

Çoğunlukla 3 çiş oluyor(nadiren 2 veya 4 te olabiliyor).
Boyutuda değişken ama ortalama 85gr lık yaş mama kutusu kadar falan sanırım.

Riskli demek için, az az (küçük topaklar) ve minimum 5-6 çiş görmek gerekiyor diye biliyorum. Birde topakları arada dağıtıp kontrol etmek lazım renk/kanama değişimleri varmı diye bakılmalı.

Anonymus683514

Benimki 5 6 defa çıkıyor hatta kabız oldu gittim baktım her seferinde hep çiş dite üzülmüştüm :D

bobby34

genelde 2 oluyor ama 3 de olduğunu gördüm topaklar baya bir büyük oluyor bizim kedi de

Renklipati

Bizim genellikle 3 oluyor hep çok nadiren 2 görüyorum, mandalina gibi topları oluyor

Willy-Wonka

Genellikle geceyi de dahil edersek 3 kez bazen 4 olabiliyor

Dkd

Benim kedim de normalde 3 kez çıkardı ama su içme miktarı arttı ve artık 5 kez idrara çıkmaya başladı. O yüzden merak ettim.

orhdoner

Merhaba benim çocuklarım da 2 ya da 3 gidiyor mama değişikliğinden da kaynaklanıyor olabilir bazı mamalar daha tuzlu fazla su içiriyor ondan da olabilir ya da şüpheniz varsa hekime gösterin tahlil yapılıp bakılsın geçmiş olsun umarım bir sorun yoktur.

Yesilyesil9

3-4

Gizem8822

Genellikle iki veya üç oluyor

Gizem8822

Genellikle iki veya üç oluyor

Aysenuraslan2

3-4 diyebiliriz.