Aşı Takvimi Nasıl Olmalı?

Liladmr

Merhabalar kedim için aşı takvimim nasıl olmalı. 7 aylık kedim en son ocak ayında iç-dış parazit aşısı ve karma aşı olmuştu. Ne sıklıkla aşılarını yaptırmalıyım

4 CEVAP

Gizem8822

İki ayda bir iç dış parazit aşısı
Karma aşısı iki doz ikinci doz ilk dozdan 21 gün sonra
Kuduz aşısı
Lösemi aşısı (ben yaptırmadım siz yaptıracaksanız öncesinde test yaptırın)
Zaten veterineriniz aşı zamanı geldiğinde mesajla sizi bilgilendirir.

Salihaylmz

Herkes kendi aşı takvimini belirlemiştir muhtemelen
3-4 ay arası iç dış parazit
Karma 1-2 aşılarından sonra yılda 1 karma
Kuduz 1-2 aşısı var bir de
Lösemi (isteğe göre)
1-2doz aralarında 3 hafta olmalı

Sezgek

Merhaba ben bu zamana kaftanlarla ve kuduzu her yıl yaptırıyordum ama en son yaşadığım olaylardan aonra özellikle kuduzu 3 yılda bire yükseltmeyi düşünüyorum karmayı ise araştıracağım onu da belki her sene yaptırmam ayrıca benim kedime karmayı da kuduzu da tek doz yaptılar bugüne kadar yani ilk yaptıklarında abilik ili dozdur karnesine bakmam lazım ama sonraları hep tek dozdu iç dış kedinizin sokağa çıkıp çıkmamasına göre değişir çıkmıyorsa 3 4 ay iyi bence lösemi yaptırmıyorum ayrıca önermiyorum da hem kendim araştırdım hem veteriner arkadaşım lösemi yaptırma dedi

Gizem8822

İki ayda bir iç dış parazit aşısı
Karma aşısı iki doz ikinci doz ilk dozdan 21 gün sonra
Kuduz aşısı
Lösemi aşısı (ben yaptırmadım siz yaptıracaksanız öncesinde test yaptırın)
Zaten veterineriniz aşı zamanı geldiğinde mesajla sizi bilgilendirir.