Kedim Hapşırıyor

Buketdur

1 hafta önce kedim kalorifer peteğin altını yatarken peteği kokluyordu hapşırdı 2 kere arka arkaya bugünde tuvaletten çıktıktan sonra 3 kere arka arkaya hapşırdı 1 kere olduğu için çok üstünde durmadım ama bugünde hapşırınca merak ettim neden hapşırıyor olabilir önemli birşeyi olabilir mi birde petekler eski petekler gibi kalın değil hani içinde toz olupta hapşıramaz altı kapalı alüminyum petekler veterinerede sormadım çünkü pinpirikli bir insanım biraz herşeyde vet götürüyorum ama bunu aşmam gerekiyor diye düşünüyorum fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim önemli birşey olabilir mi

5 CEVAP

Siyamask

Benimki sık hapşırıyor. Hatta kendini temizlerken bile :) Toza aşırı hassas belki sizinkinin de toza hassasiyeti vardır.

Sezgek

Ben e hiç telaş yapmayın benimki gibi meraklı bir kediyse daha çok hapşırır😂😅 kollayabileceğim her şeyi sürekli kokladığı için bazen burnuna toz bazen tüy kaçar hapşırır önemli olan burun akıntısı halsizlik iştah kaybı ya da İshal gibi ek belirtiler var mı ona bakmak lazım eğer bunlar yoksa hiç bir problem olmaz

orhdoner

Merhaba öncelikle geçmiş olsun tuvalet kumundan ya da herhangi bir toz kaçınca hapşırabiliyorlar normalde de hapşırma burun akıntısı göz akıntısı halsizlik var mı bunları gozlemleyin normalde de sürekli oluyorsa hekime gösterip muayene ettirebilirsiniz. Bentonit kumların çoğu yapabiliyor geçebiliyorsanız eğer pelet daha saglıklı ben kullanıyorum memnunum.

Buketdur

Merhaba hayır hiç halsizlik yok hareketli göz akıntısı vs yok ama bu hafta iki kere oldu danışacağım veterinere teşekkür ederim evet bentonit kum kullanıyoruz kumunu değiştirdik ondan olabilir dediğiniz gibi farklı bir marka aldım

gurbuzzz

Petek içerisinde toz vardır sıcağa yapışır tozlar. durup dururken hapşırık sümük halsizlik vb yoksa tozdan dolayıdır.