Kedi Probiyotik

merhaba bugün veterinere gittik kedimin gazı olduğu öğrendim malt ve probiyotik vermemi söyledi, probiyotik ne verebilirim uygun fiyatli kaliteli önerebilir misiniz? evde verebileceğim probiyotik etkisi göstericek şeyler var mı? trixie mal uygun fiyatlı kullanan var mı? hangi maltı kullanmalıyım

10 CEVAP

Siyamask

Kefir daha da fazla gaz yapabilir. Hekiminizin önereceği ptobiyotiği kullanmanızı tavsiye ederim. Çok geçmiş olsunnn

Aysenuraslan2

Kefir ve yoğurtta probiyotik etkili. Oda sıcaklığında verebilirsiniz bir kaşık olmak kaydıyla.
Malt olarak ben trixie kullandım. Memnun kalmıştım.

gece18

Bizim gazımıza malt, yoğurt, kefir fayda etmemisti. Gazı aşamadığımız için kabızda oldu. Vetomuzun yazdığı probiyotikten kullandık. i/d mamaya geçtik. Tabi gastrointestinal macun kullandık.

aeri-l

Gimcat gastrointestinal çeşidini kullanabilirsiniz.

gaiakedi

Malt
Biopetactive Cati Malt Plus
Vitasigna probiotic (baya etkili)

Aysenuraslan2

Kefir ve yoğurtta probiyotik etkili. Oda sıcaklığında verebilirsiniz bir kaşık olmak kaydıyla.
Malt olarak ben trixie kullandım. Memnun kalmıştım.

kitirkurabi

aynı sebeple biz de gittik bu hafta veterinere, bizim sıpa ölüyo sandım. çok korkuttu :) vet bize proplanın toz probiyotiklerinden verdi. fiyatını tam bilemiyorum ama 7 tane verdi + 3 iğne oldu + muayene ücreti totalde 355tl tuttu.

Warriorsans

Biraz ev yapımı yoğurt verebilirsiniz ama vetlerde toz şeklinde probiyotik satılıyor onlardan da alabilirsiniz. Malt her kedinin kullanması gereken bir şey vets plus biofeline gimcat zoovital gibi markalara bakabilirsiniz

Salihaylmz

Trixie ve zoovital maltı kullandık memnunduk
Zoovital probiyotik kullanabilirsiniz profilimde soru bölümünde resmi var bakabilirsiniz 3 güne düzeldi gaz sorunu uyguna da almıştım

gurbuzzz

Malt açısından candioli en kalitelisi pahalı ama diğer maltlara göre daha az kullanmanız gerektiği için oldukça ekonomik oluyor biz 6 aydır kullanıyoruz bitmedi. Kedi probiyotikleri de var ama kediniz yerse biraz yoğurt üzerine 1 çay kaşığı nbl gold şase de iyi bir alternatif olabilir