Kedim Erkek, Kısır, 7Kg, 1.5-2 Yaşında Ve Kilolu. Günlük Kaç Gr Kuru Mama İle Beslemeliyim?

Upsilon

Royal Canin diyet kuru maması ile besliyoruz günlük kaç gram vermeliyiz? Veterinerimiz sabah 50gr akşam 50gr verilmesi gerektiğni söyledi. Tam olarak emin olamadım buraya da danışmak istedim.

8 CEVAP

orhdoner

Merhaba paketin arkasında kilosuna göre kaç gr verileceği yazar ona göre bakıp verebilirsiniz umarım kilosu normale döner ama şöyle bir durum var karbonhidrat ağırlıklı bir mama vermeyin bence royal canin içi tahıl ağırlıklı protein ağırlıklı mama alırsanız daha iyi olur kedinize iyi gelme durumuna göre tabiki şimdiden kolay gelsin

Salihaylmz

Mama paketinin arkasında yazıyor aslında kilosuna göre ne kadar vereceğiniz öğünlü olrak verseniz iyi olur

simbakedi

paketin arkasında yazar, her mamanın besleyiciliği farklıdır. daha doyurucu mamalar alma imkanınız varsa deneyin derim acana, nd gibi.

Paketin arkasında yazıyor benjm kedim 6.5 kg günlük 60 gr veriyorum 3 ogune bölüp 100 gr baya fazla gibi

Ozzey

Merhaba
Bana da 100 gram fazla gibi geldi. Gerci hepsini koysanizda hepsini yemez. Benimki de 5.800 gram 7 yasinda veterinerler sisman diyor aldigimdan beri. En fazla 60 gram koyuyorum. Sabah 30 aksam kalanin ustune de 30 gram koyuyorum.

Ozzey

Ama sizinki 100 gram verdiyseniz hemen az miktara alismaz yavas yavas azaltin.

Ozzey

Benimki de diyet ama su kadar ver demedi veteriner.
Ama normalde az yemesine ragmen bu mamayi guzel yedi. Tabagini bitiriyor. Ondan 60 gramdan fazla vermiyorum.

gokhansultan

100 gram çok fazla bence. Hangi mama için verdi bu ölçüleri