Kuru Mamaya Alıştırmak

Seymmrym

Merhabalar kedim bana geldiğinde iç parazit kaynaklı hasta iştahsız ve çok zayıf olduğu için iyi yesin kilo alsın diye yaş ve kuru mamayı karıştırarak verdik şimdi tek kuruyu asla yemiyor yaşla karışık bile üstünde kuruyunca yemiyor beni bekliyor nasıl tekrae kuruya alıştırabilirim aç bırakarak yapamam zaten geceleri hiç yemiyor tekrar kilo versin istemiyorum kıyamıyorum

4 CEVAP

Seymmrym

Rc pediatrik growth rc kitten ikisini de denedim 1 ay kadar veteriner tavsiyesi ile growth mamayı yaş ile karıştırırak zorla yedirdim sonra bi gün eşim nd alıp gelmiş deneyelim dedi bi kaba nd bi kaba growth bi kaba rc kitten koyduk ndyi yemeye başladı onu aldık önünden diğerlerini koklayıp koklayıp yemedi tekrar ndyi koyduk tabağı bitirdi anladıkki seçiyo

Bir hekimden dinlemiştim kuru mama alışma yöntemini sürekli önünde koymayın kuru mamayı sabah koyun açsa yer 10 dk bekletin yemezse kaldırın aynısını 3 4 saat sonra yapın yine yemezse kaldırın yine mi yemedi akşam yeniden koyun önüne çok acıktığı için deli gibi saldıracaktır kuru mamaya inşallah bi an önce yer

Seymmrym

Teşekkür ederim mamayı begenmiyormuş ndye geçince yemeye başladı

huqi

Beğenmediği mama neydi acaba?